Magia patriotycznego ogniska - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyMagia patriotycznego ogniska
Teksty sienkiewiczowskiej Trylogii stały się kanwą tegorocznej edycji Ogniska Patriotyzmu, organizowanego od sześciu już lat przez Powiatowy Zespół Szkół. Spotkanie przy płonącym kręgu było punktem kulminacyjnym szóstej edycji Tygodnia Patriotyzmu.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


Jak co roku, do parku przy ul. Poźniaków przybyła szkolna brać, zaproszeni goście - władze powiatowe, miejskie, gminne, przedstawiciele jednostek pożarniczych, kulturalnych, Kościoła i mieszkańcy. Wszyscy byli tego dnia świadkami uroczystego pasowania na ucznia klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego o profilu pożarniczo-ratowniczym. To stały element patriotycznego spotkania przy ognisku. Młodzi pretendenci do straży pożarnej, w niezwykle reprezentacyjnych okolicznościach składają przysięgę, zostają oficjalnymi uczniami i otrzymują legitymacje członka Ochotniczej Straży Pożarnej.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


Po tych uroczystościach rozpoczęła się część mniej oficjalna - wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przy ognisku. Przeplatała je multimedialna prezentacja historyczna uzupełniana cytatami Henryka Sienkiewicza.


(szerokość: 750 / wysokość: 500)


- W czasach gdy walczymy o to, by młode pokolenie znało swoją historię i utożsamiało się z pokoleniami walczącymi o wolność Polski, musimy proponować nowe formy pracy - wyjaśnia dyrektor PZS Mariusz Kowalczyk. - Ogniska Patriotyzmu, to stały element wychowania patriotycznego w naszej szkole. Wielopokoleniowe, wspólne śpiewanie pieśni narodowych to piękna, urozmaicona i wychowawcza idea świętowania niepodległości.

To rzeczywiście oryginalna i atrakcyjna forma propagowania patriotycznych wartości. Doskonale znane pieśni, nucone w plenerze, przy wtórze trzaskającego drzewa, w blasku płonącego ogniska, budzą niezwykłe emocje, poruszają i mimowolnie skłaniają do refleksji. Tworzy się magia i niecodzienna, społeczna więź...

Tego trzeba doświadczyć samemu - zapraszamy mieszkańców Chojnowa za rok!


(szerokość: 640 / wysokość: 427)

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama