Spotkanie z Kirgistanem - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzySpotkanie z Kirgistanem
Już po raz drugi w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie mieliśmy okazję gościć podróżnika, mieszkańca pobliskiego Bolesławca, Jarosława Mirosławskiego. (szerokość: 640 / wysokość: 480)

Jak zapowiedział kilka miesięcy temu, na kwietniowym spotkaniu „Maroko", udało mu się wraz z kolegą w sierpniu dotrzeć do Kirgistanu, a relację z tej wyprawy przekazał chojnowianom w czasie prelekcji - 25 listopada.

Na spotkaniu, wraz z naszym prelegentem krótko przebywaliśmy w stolicy,

w  Biszkeku i zwiedzaliśmy dawny Przewalsk, a dziś miasto o nazwie Karakol, a także wędrowaliśmy po niezliczonych górskich ścieżkach tamtejszych czterotysięczników. Przepiękne jezioro Issyk Kul, objęte całkowitą ochroną, robi wrażenie nawet wtedy, gdy ogląda się je tylko na fotografiach.


(szerokość: 640 / wysokość: 480)


Życie mieszkańców, tego odległego kraju, jest, wydawałoby się, proste. W miastach niezbyt różni się jednak od naszego, ale poza nimi... ludzie trudnią się wypasem zwierząt. Konie stanowią często podstawowy środek transportu i już małe dzieci jeżdżą na nich, jak my na rowerach. W Kirgistanie jest też największy targ zwierzęcy w Azji Środkowej, gdzie oczywiście największą atrakcją są konie.

Spotkanie z Kirgistanem było bardzo fascynujące, szczególnie dla osób, które zainteresowane odległymi podróżami, same nie mają szans wyjechać. Aby dopełnić informacji i jeszcze pobyć w tych klimatach, można poczytać o przygodach naszego gościa na prowadzonym w czasie wyprawy blogu – zagubionedrogi.blogspot.com


(szerokość: 640 / wysokość: 480)


Ważną częścią naszego podróżniczego spotkania było otwarcie wystawy fotograficznej w  Galerii Młodych, zatytułowanej "Kirgistan 2016". Wystawę, która ukazuje wspaniałe krajobrazy tego azjatyckiego kraju, można oglądać do końca  roku – zapraszamy!

 
at
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama