Uroczysty wernisaż prac Gildii Artystów Chojnowa - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyUroczysty wernisaż prac Gildii Artystów ChojnowaNiepostrzeżenie minęło 5 lat od momentu założycielskiego spotkania Gildii Artystów Chojnowa (G.A.C), jednak to fakt niepodważalny. Uwielbiamy rocznice. Była więc okazja, by pięciolecie uczcić.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


Dyrektor MOKSiR - Stanisław Horodecki, inspirator G.A.C, wpadł na pomysł zorganizowania wystawy zbiorowej chojnowskich twórców, skupionych wokół tego kulturalnego projektu. 10 chojnowian (nazywanych potocznie gildianami) postanowiło wziąć udział w tej imprezie. Ostatecznie 19 listopada, w Domu Kultury odbył się uroczysty wernisaż prac G.A.C. Stanisław Horodecki pokrótce przedstawił początki 5.letniej artystycznej przygody. Nie każdy wie, że inspiracją do powołania G.A.C było wydawnictwo "Almanach kulturalny Ziemi Chojnowskie", które swoją premierę miało w 2008r. Krótka historia była wprowadzeniem do kolejnych niespodzianek. Okazało się, że duet - Mirosław Zatorski (plastyk) i Andrzej Bobik (drukarnia UNI-FOT) wpadli na pomysł wydrukowania kalendarza ściennego na 2017 rok z rysunkami (autorstwa jednego z gildian). Ten prezent dostali wszyscy zgromadzeni goście. Podarunki przygotowali też pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej. Gildianie otrzymali (w zależności od profesji) magiczne pędzelki i zaczarowane ołówki. Pojawiły się też imponujące czerwone róże - męska część Gildii obdarowała nimi żeńską grupę gości. Potem przyszedł czas na zwiedzanie wystawy. Prace rozmieszczone są na ścianach domu kultury. Zajmują trzy kondygnacje: przy kręgielni, recepcji i biurze. Podziwiać można rękodzielnictwo, rysunki, obrazy i fotografie. Wystawa zbiorowa prac G.A.C będzie dostępna do końca stycznia przyszłego roku. MOKSiR zaprasza serdecznie wszystkich od poniedziałku do soboty w godzinach 8-21. Więcej na gildia.chojnow.eu zakładka nasze spotkania.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)
pm; fot. bm
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama