Dla Marty - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyDla MartyTego dnia kilkaset serc biło dla jednego serca. 20 listopada do Domu Kultury przyszli Ci, którzy czuli potrzebę wsparcia 14.letniej Marty Bodniewicz. Koncert charytatywny "Serce dla Serca" przyciągnął tłumy. Wszyscy - organizatorzy, wolontariusze, artyści na scenie i publiczność - przyszli tu dla Niej - chorej na nowotwór Marty Bodniewicz. Uczennica chojnowskiego gimnazjum zachorowała kilka miesięcy temu. Diagnoza - guz kości podudzia z naciekami tkanki miękkiej.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


Leczenie, rozwój choroby, ból, cierpienie, amputacja nogi… dla młodziutkiej dziewczyny wkraczającej w życie ciężar trudny do udźwignięcia. Ale to już przeszłość. Marta, mimo ciągłej walki i nowych wyzwań, nie poddaje się. Czeka ją dalsze leczenie i rehabilitacja. To wiąże się z kosztami. Charytatywna zbiórka podczas koncertu miała na celu właśnie wsparcie finansowe, ale nie tylko. Przybycie tylu osób - przyjaciół, rodziny, znajomych i całkiem obcych - stało się pięknym gestem, który dodał Marcie i jej najbliższym dodatkowej energii.- Jestem zaskoczona tymi tłumami - powiedziała nam Marta - Nie spodziewałam się, że mogę liczyć na tak wielką i serdeczną pomoc. Bliscy też nie kryli wzruszenia. Radość z gremialnej odpowiedzi na zaproszenie na koncert i obecność na sali samej Marty (co do ostatniego dnia nie było pewne) udzielała się wszystkim.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


Nie dziwią zatem żywe reakcje publiczności i charyzmatyczne występy artystów. Ci ostatni dzieląc się swoim warsztatem i talentem dali taneczno-wokalno-akrobatyczne show. Przy mikrofonie stanęli przedstawiciele Pracowni Wokalnej Agnieszki Szumiło - Aleksandra Kruk, Natalia Kruk, Jakub Koziar i Łukasz Kindel, swoje autorskie utwory zaprezentowała Danuta Leonhardt w duecie z Dariuszem Matysem, śpiewała też Melissa Fortwengel ze Złotoryi. Wspaniałe umiejętności akrobatyczne pokazała Emilia Dziurbiel z Okmian, a dynamiki wszystkim występom dodały układy choreograficzne - solowy popis dała Gabriela Zenka, grupowy, formacje Brooklynu. Na finał, cały Brooklyn zatańczył układ do wybranej przez Martę, ulubionej piosenki. A potem było mnóstwo osobistych życzeń, uścisków i ciepłych słów wsparcia. Krucha Martusia z przejęciem przyjmowała gesty życzliwości, a ten wyjątkowy dzień z pewnością na długo zapadnie w jej pamięci.


(szerokość: 190 / wysokość: 126)(szerokość: 190 / wysokość: 285)(szerokość: 190 / wysokość: 126)


(szerokość: 375 / wysokość: 250)(szerokość: 375 / wysokość: 250)(szerokość: 375 / wysokość: 250)


(szerokość: 375 / wysokość: 250)(szerokość: 375 / wysokość: 250)(szerokość: 375 / wysokość: 249)


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


Całe wydarzenie zainicjowały ciocie Marty - Ania Juszczak i Tereska Jastrzębska.- Założyłyśmy komitet organizacyjny. Na jego czele stanęła Małgorzata Romaniak. Do dziś nie możemy wyjść z podziwu, jak udało się to wszystko ogarnąć w dwa tygodnie. Pomysł pojawił się spontanicznie i kiedy siostra zamówiła termin w domu kultury okazało się, że mamy niewiele czasu. To, że wszystko tak pięknie się udało, to zasługa wielu życzliwych osób, które chętnie pomagały, podpowiadały, wspierały w różny sposób. Korzystając z okazji, w imieniu własnym i Marty, która przez cały koncert, w drodze do domu i długo jeszcze potem, miała łzy wzruszenia w oczach, chcemy wyrazić swoją wdzięczność paniom ze Szkoły Podstawowej w Budziwojowie - Małgorzacie Romaniak, Ewelinie Karpiak, Malwinie Stal i Małgorzacie Rusewicz. To one

w błyskawicznym tempie zadbały o koncertowy repertuar i jego oprawę.

Dziękujemy Stanisławowi Kryszczukowi, Robertowi Jastrzębskiemu i Krzysztofowi Baszczynowi za podarowane ciasta i owoce oraz naszym bliskim i znajomym za pomoc w organizacji i przygotowaniu wypieków. Ogromne podziękowania kierujemy do wykonawców i ich opiekunów, wspaniałej publiczności, a także całej kadry Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji. Dziękujemy!

Dwugodzinny koncert bawił, wzruszał i co najważniejsze przyniósł okazały dochód - hojni ofiarodawcy przekazali 6962,99 zł.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)
eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama