Czar pięknych pieśni - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyCzar pięknych pieśni
Pierwszą w tym roku odsłoną pracy artystycznej Pracowni Wokalnej Agnieszki Szumiło był wyjątkowy koncert kolęd. W Sali Recitalowej MOKSiR, 22 stycznia zapanował świąteczny nastrój ustrojony śpiewem.


(szerokość: 640 / wysokość: 480)


Soliści z Chojnowa, Legnicy i Wrocławia utworzyli chór, który zaprezentował kolędy z okresu renesansu i średniowiecza, spisane i wykonywane onegdaj przez mnichów.

Utwory pochodziły głównie z Niemiec oraz Francji i śpiewane były w zdecydowanej większości po łacinie.

Koncert prowadził dyrektor domu kultury Stanisław Horodecki. Przed każdą kolędą (a było ich kilkanaście) przedstawiał genezę kompozycji i autorów. Pieśni, pięknie rozpisane na głosy damskie i męskie w kameralnej sali brzmiały zjawiskowo. Nie dziwił zatem niedosyt publiczności i prośby o bis. (szerokość: 375 / wysokość: 281)

Należy też wspomnieć o niezwykłym instrumentarium. Oprócz klawiszy, które imitowały barwy instrumentów z tamtych epok, usłyszeliśmy oryginalną lirę korbowę i cormusę. Niezwykłe dźwięki, niezwykły repertuar, niezwykłe wykonanie - wspaniały występ młodych artystów.

W podziękowaniu za udany koncert i muzyczne rozpoczęcie roku pani Szumiło została obdarowana bukietami kwiatów. Wręczyli je: radna Krystyna Czapska i dyrektor Stanisław Horodecki.

To były magiczne bożonarodzeniowe chwile z odległą przeszłością w tle…


(szerokość: 640 / wysokość: 480)

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama