Z kolędą idziemy... - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyZ kolędą idziemy...
Bożonarodzeniowe pieśni w wydaniu ludowym mają swój specyficzny charakter. Nieczęsto mamy okazję posłuchać melodii śpiewanych przy świątecznym stole, w wersji folkowej. Taką szansę dał koncert pn. "Z kolędą idziemy…", na który 22 stycznia zaprosił Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji.

Zainteresowanych, jak się okazało, było wielu. Przybyła publiczność wsłuchiwała się tego dnia w niecodzienne brzmienia kolęd w aranżacjach własnych zespołów ludowych z terenu naszej gminy.

"Michalinki" z Piotrowic i Konradówki, "Goliszowianie" z Goliszowa, "Kalinki" z Rokitek, "Słowiki" ze Starego Łomu oraz "Przyjaciółki" z Niedźwiedzic - wszystkie zespoły swoimi występami przypomniały urok niedawno minionych świąt i kolejny raz ujawniły wielkie zamiłowanie do śpiewu. Ku uciesze słuchaczy.


(szerokość: 375 / wysokość: 249)(szerokość: 375 / wysokość: 249)


(szerokość: 375 / wysokość: 249)(szerokość: 375 / wysokość: 249)


(szerokość: 375 / wysokość: 249)
Ten folklorystyczny klimat tradycyjnych kolęd, rytmem, dynamiką i współczesnym brzmieniem przełamali chórzyści Allegro i muzycy ze Szkoły Podstawowej nr 4, prowadzeni przez Zenona Chmielewskiego. Młodzi artyści, którzy od dawna z sukcesami reprezentują nasze miasto poza jego granicami, kolejny raz dowiedli, że zdobywane nagrody

i wyróżnienia nie są przypadkowe.


(szerokość: 640 / wysokość: 426)


Do tych licznych trofeów, tego dnia dołączył jeszcze jeden. Burmistrz miasta Jan Serkies wręczył prowadzącemu Zenonowi Chmielewskiemu pamiątkową statuetką w podziękowaniu za promocję Chojnowa, rozwijanie młodych talentów muzycznych oraz osiągnięcia artystyczne. Uhonorowany nie krył zaskoczenia i przejęcia. Trudno się dziwić, bo z pewnością Pan Zenon zasługuje na takie wyróżnienie.


(szerokość: 640 / wysokość: 426)

 

"Z kolęda idziemy…" wybrzmiało zatem swoimi dźwiękami i być może wróci na naszą salę widowiskową za rok.

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama