Ferie z Miejską Biblioteką Publiczną i Miejskim Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyFerie z Miejską Biblioteką Publiczną i Miejskim Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji
Ferie z Biblioteką już za nami, ale zacznijmy od początku. Nasze zajęcia pt. "Słucham, czytam, tworzę" - prowadzone od 13 do 17 lutego - rozpoczęły się zabawą integracyjną. Potem była nauka tańca "Sip Simeon", który towarzyszył nam przez cały tydzień. Zainspirowani opowiadaniem "Gruffalo" Julii Dolnadson i Axela Schefflera tworzyliśmy też niesamowitą postać z różnych materiałów plastikowych. Kolejny dzień to "Wesołe Walentynki". Po przeczytaniu opowieści "Zawiłości miłości" Doroty Gellner dzieci wykonywały serduszkowe walentynki oraz wesoło bawiły się na zabawie karnawałowej. W środku tygodnia zorganizowaliśmy warsztaty. Najpierw "Słucham, tworzę, ilustruję", warsztaty ilustracji i opowiadania Kamishibai prowadzone przez Zofię Piątkowską - Wolską z Wydawnictwa Tibum. Uczestnicy, po wysłuchaniu opowiadania "Lew w Paryżu" Beatrice Ale-magna, analizowali przeczytaną historię i tworzyli kartę ilustracyjną Kamishibai ze swoim autorskim zakończeniem. A następnego dnia wzięli udział w warsztatach przygotowanych na podstawie materiałów Akcji "Czytam Sobie". Głównym bohaterem spotkania był mały wilczek Szarka. Na zakończenie ferii zaplanowaliśmy obchody Światowego Dnia Kota i nie mogło się obejść bez naszych pupili. Były kocie grzbiety, kocie mruczanki, koci tor przeszkód oraz mini konkurs na kocią piosenkę.

Wszystko uwiecznione zostało na obrazkach, oczywiście z czarnym kotem, które można było podziwiać na wystawie w bibliotece.

(szerokość: 640 / wysokość: 359)(szerokość: 640 / wysokość: 359)(szerokość: 640 / wysokość: 487)(szerokość: 640 / wysokość: 468)(szerokość: 640 / wysokość: 433)(szerokość: 640 / wysokość: 480)(szerokość: 640 / wysokość: 455)(szerokość: 640 / wysokość: 523)(szerokość: 640 / wysokość: 359)(szerokość: 640 / wysokość: 359)(szerokość: 640 / wysokość: 359)(szerokość: 640 / wysokość: 359)(szerokość: 640 / wysokość: 359)(szerokość: 730 / wysokość: 410)MBP
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama