Dzień Partnerstwa - prezentacje - Commentry - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyDzień Partnerstwa - prezentacje - Commentry

(szerokość: 95 / wysokość: 104)

Chojnów ma obecnie trzy miasta partnerskie: Egelsbach (Niemcy/Hessen), Commentry     we Francji i Mnichovo Hradiště w Czechach. 19 maja br. będziemy w naszym mieście po raz pierwszy obchodzić Dzień Partnerstwa. Z tej okazji chcemy Państwu przybliżyć nasze miasta partnerskie. W tym odcinku - Commentry.


Commentry, to miejscowość położona w środkowej części Francji w regionie Owernia-Rodan-Alpy, w departamencie Allier. Od czerwca 2005r. jest oficjalnym miastem partnerskim Chojnowa.

Zamieszkuje ją około 8 tys. mieszkańców. Wśród nich liczną grupę stanowi Polonia, która prężnie działa w środowisku mieszkańców Commentry.

Najpopularniejszym wydarzeniem organizowanym przez tamtejszą Polonię jest rajd przełajowy, w którym co roku bierze udział ponad stu biegaczy. Impreza kończy się biesiadą przy stole z polskimi potrawami. Poza tym nasi rodacy w Commentry organizują koncerty, kultywują bożonarodzeniowe tradycje, celebrują państwowe święta, pielęgnują polski język, polskie tradycje i obyczaje.

Partnerstwo obu miast realizowane jest w oparciu o konkretne projekty - sportowe, kulturalne, oświatowe i samorządowe.

Na przestrzeni kilkunastu lat współpracy nawiązały się stałe przyjaźnie i specyficzne relacje. Każdy z członków międzynarodowej wspólnoty wnosi do jej struktur własne wartości, wzbogacając europejski pejzaż.

(szerokość: 640 / wysokość: 440)eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama