Wizyta Biskupa Marka Mendyka - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyWizyta Biskupa Marka MendykaNiedziela 5 marca i poniedziałek 6 marca, dla katolickiej wspólnoty naszego miasta, były to dwa wyjątkowe dni - chojnowską parafię św. Apostołów Piotra i Pawła odwiedził Biskup Marek Mendyk z kanoniczną wizytacją.

Wizytacja biskupia w diecezji jest czynnością apostolską. Odbywa się co pięć lat i formalnie dotyczy wszystkich dziedzin życia religijnego oraz administracyjno-gospodarczego. Zwierzchnik Kościoła Diecezjalnego zapoznaje się ze stanem i potrzebami kościoła parafialnego, a także wiernych.

Chojnowianie przywitali bp. Marka Mendyka Mszą św. o godz. 9 w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła, o 10.30 odbyła się tu Eucharystia z udziałem dzieci, a podczas Sumy o godz. 12 biskup i wierni zapoznali się z obszernym sprawozdaniem proboszcza ks. Marka Osmulskiego z działalności parafii.

Tego dnia podopieczni Dolnośląskiego Ośrodka Pielęgnacyjno-Rehabilitacyjnego "Niebieski Parasol" ze wzruszeniem odmawiali wspólnie z Biskupem modlitwę, a późnym popołudniem chojnowska młodzież przyjęła bierzmowanie. Bp Marek Mendyk uczestniczył także we Mszy św. w Budziwojowie.

Kolejnego dnia Biskup spotkał się, już mniej oficjalnie, z uczniami Szkoły Pod-stawowej nr 4, a następnie z władzami miasta. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Kościoła, dyrektorzy placówek oświatowych, jednostek samorządowych i kulturalnych, policji, radni oraz pracownicy Urzędu Miejskiego.

Burmistrz podziękował za współpracę z chojnowskimi kapłanami, za ich społeczne inicjatywy i ogromne zaangażowanie, nie tylko w duchowy rozwój mieszkańców, ale także społeczny. W imieniu chojnowian Biskupowi wręczono obraz przedstawiający panoramę miasta, pędzla lokalnego artysty Mirosława Zatorskiego.

- Z wielką radością przybyłem do Chojnowa. - mówił Biskup Marek Mendyk. - Pragnę przy tej okazji serdecznie podziękować za wieloletnią współpracę. Takie odwiedziny, to okazja do pogłębienia kontaktów z duszpasterzami i wiernymi oraz różnymi wspólnotami modlitewnymi i apostolskimi, działającymi w parafii. Często pytam duszpasterzy jak możemy pomóc w tej misji służbie społeczeństwu? Jest wiele obszarów wymagających współpracy, przede wszystkim w sferze pomocy rodzinie czy działań społecznych. Mam tu na myśli kooperację ze szkołami, służbami mundurowymi, placówkami kultury i samorządem. Pragnę zatem z tego miejsca podziękować za ogromną pracę, zrozumienie, odpowiedzialność i życzliwość, zwłaszcza w dziele wychowywania dzieci i młodzieży.(szerokość: 640 / wysokość: 426)(szerokość: 640 / wysokość: 426)(szerokość: 640 / wysokość: 426)(szerokość: 640 / wysokość: 426)

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama