Antykwariat i “Eliksir starości” - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyAntykwariat i “Eliksir starości”
10 marzec 2017r. Ten dzień niewątpliwie przejdzie do kulturalnych wydarzeń naszego miasta. Kolejny oczekiwany występ grupy teatralnej "Antykwariat" stał się faktem. W tamten piątkowy wieczór, w sali kinowej MOKSiR odnotowano nadkomplet publiczności. Z okazji Dnia Kobiet (a w Dniu Mężczyzn) anonsowano sztukę teatralną pt. "Eliksir starości". Chojnowska grupa teatralna działająca przy domu kultury przygotowała kolejną, ciekawą propozycję. W składzie pojawiły się nowe osoby i kierownik artystyczny. Na warsztat wzięto sztukę Lilianny Bardijewskiej "Eliksir starości". Skąd ten wybór? Moim zdaniem poprzez odnośniki do współczesnej polityki. Alegorie teatralny widz o guście bardzo wysublimowanym wychwycił w lot. A może to tylko pozory?

Akcja sztuki przenosi nas w czasy królewskich dynastii. Apetyty na władzę, strach przed jej utratą, intrygi - to schemat funkcjonujący wśród rządzących do dziś. Każda postać w tym przedstawieniu miała znaczącą wymowę - od piastunek, poprzez czarownicę, aż do książąt i najwyższej monarchii.

Zaskakuje finał. Górę bierze zdrowy rozsądek, wygodnictwo i chęć doznania uroków spokojnego, sielskiego życia.

Czy niektórzy odtwórcy ról zagrali samych siebie? To pytanie z gatunku retorycznych.

Owacje na stojąco dowodzą, że spektakl bardzo się podobał. Doskonała gra aktorów-amatorów dała publiczności godzinę wspaniałej zabawy - z humorem, ale i przesłaniem.

Zdaniem wielu spektakl warto jeszcze raz powtórzyć.

pm; fot bm

 

Obsada:

Królowa - Emilia Grześkowiak

Król - Stanisław Horodecki

Księżniczka - Dorota Chopkowicz

Książe - Adam Pruś

Czarownica - Monika Krzywda

Piastunka I - Krystyna Czapska

Piastunka II - Róża Rzepakowska

Reżyseria - Barbara Słotwińska

(szerokość: 640 / wysokość: 427)(szerokość: 640 / wysokość: 427)(szerokość: 640 / wysokość: 427)(szerokość: 640 / wysokość: 427)(szerokość: 640 / wysokość: 427)(szerokość: 640 / wysokość: 960)

(szerokość: 640 / wysokość: 427)pm
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama