10 lat DKK - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzy10 lat DKK300 spotkań, 250 przeczytanych książek, 14 spotkań autorskich, uczestnictwo

w Ogólnopolskich Dyskusjach Literackich, organizacja obchodów Światowego Dnia Czytania Tolkiena - to bilans działalności chojnowskiego Dyskusyjnego Klubu Książki, który 6 kwietnia uroczyście obchodził jubileusz 10 leci.

Spotykają się w Miejskiej Bibliotece Publicznej od dekady. Skład osobowy przez ten czas nieco się zmieniał, dziś jednak DKK tworzą stali, ambitni entuzjaści literatury, którym od początku asystuje moderatorka Klubu Anna Kopyra - kieruje dyskusją i czuwa nad jej właściwym przebiegiem.

Swoją rocznicę obchodził tego dnia Dyskusyjny Klub Książki "Łgarz" skupiający dorosłych czytelników, ale w naszym mieście swoimi odczuciami, interpretacjami i emocjami dzielą się po prze-czytaniu książki także młodsi. Młodzieżowe Dyskusyjne Kluby Książki funkcjonują w Gimnazjum nr 1 i Nr 2 oraz Powiatowym Zespole Szkół.

Obchody zainaugurował wernisaż wystawy fotograficznej poświęconej wieloletnim i różnorodnym działaniom Klubu. Bo DKK nie ogranicza się do wymiany poglądów na temat przeczytanych tekstów. Goście okolicznościowej galerii mieli okazję dowiedzieć się o kilkunastu spotkaniach autorskich, organizowaniu Łgarskiej Nocy Świętojańskiej, udziale w Ogólnopolskich Dyskusjach Literackich czy w Światowym Dniu Czytania Tolkiena.

Ekspozycję w holu biblioteki uzupełniła prezentacja multimedialna w Sali Edukacyjnej.

Jubileusz był okazją do podziękowań i gratulacji dla członków oraz sympatyków dyskusyjnych klubów. Pamiątkowe kubki wręczono wszystkim zaangażowanym w chojnowski DKK.

Epilogiem wydarzenia były wspólne dysputy - tego dnia, niekoniecznie o literaturze.

Gratulujemy, a w prezencie cytujemy maksymę Józefa Czechowicza - polskie-go poety awangardy dwudziestolecia międzywojennego:

"Kto czyta - żyje wielokrotnie,

kto zaś z książkami obcować nie chce,

na jeden żywot jest skazany."

 (szerokość: 640 / wysokość: 427)(szerokość: 640 / wysokość: 427)eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama