Dzień Partnerstwa - prezentacje - Mnichovo Hradiště - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyDzień Partnerstwa - prezentacje - Mnichovo HradištěChojnów ma obecnie trzy miasta partnerskie: Egelsbach (Niemcy/Hessen), Commentry we Francji i Mnichovo Hradiště w Czechach. 19 maja br. będziemy w naszym mieście po raz pierwszy obchodzić Dzień Partnerstwa. Z tej okazji chcemy Państwu przybliżyć nasze miasta partnerskie. W tym odcinku - Mnichovo Hradiště.

 

Umowę partnerską podpisano 17 września 2016r. w Mnichovo Hradiště, a 11 listopada 2016r. w Chojnowie.

Położone jest w północnej części Repu-bliki Czeskiej, w kraju środkowoczeskim, 160 km od Chojnowa.

Założone w 1250 roku, dziś obszarem 3433 ha, obejmuje 9 sołectw i liczy ok. 8200 mieszkańców.

Kiedyś miasteczko rolnicze, rozwinęło się i obecnie kojarzone jest z przemysłem lekkim, a samorząd nagradzany jest za przychylność dla małych i średnich przedsiębiorców, tanie grunty i otwartość urzędu miejskiego.

W ciągu ostatnich dwudziestu lat miasto rozbudowało się. Powiększyła się baza budownictwa mieszkaniowego oraz socjalnego. Tło kulturowe zapewnia teatr miejski, kino i zmodernizowana biblioteka publiczna oraz Leisure Centre - miejsce wielu działań społecznych.

Wizytówką miasta jest okazały barokowy zamek, w którym swoją siedzibę ma teatr, muzeum, a dodatkową atrakcją są zamkowe komnaty, unikalna kolekcja delft fajansu i biblioteka Wallenstein.

Baza oświatowa to trzy przedszkola, trzy szkoły podstawowe, gimnazjum i szkoła muzyczna.

(szerokość: 500 / wysokość: 375)eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama