Najbliższe wydarzenia w mieście - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyNajbliższe wydarzenia w mieście28.04; godz. 16.00

Koncert z okazji Święta Konstytucji 3 Maja w wykonaniu uczniów Społecznego Ogniska Muzycznego - Miejska Biblioteka Publiczna - Sala Edukacyjna; Plac Zamkowy 2.

 (szerokość: 375 / wysokość: 532)

02.05.; godz. 16.00

Dzień Flagi Rzeczpospolitej

Festyn majowy w Rynku - pierwsza w tym roku impreza plenerowa oferuje występy zespołów muzycznych - Polish Fiction i Photony. Polish Fiction gra głównie punk rocka, ale w ich repertuarze jest także reggae i hard rock. Photony - zespół z Legnicy bawić będzie własnymi kompozycjami w rytmach spokojnego, melodyjnego popu.

 

03.05.

Obchody święta Konstytucji 3 Maja

* godz. 11.30 - uroczystości pod obeliskiem przy ul. Chmielnej

* godz. 12.00 - msza św. w kościele pw. św. Ap. Piotra i Pawła

* godz. 13.00 - Śladami Artystów Piwnicy pod Baranami - koncert w Domu Schrama w wykonaniu Dawida Skrzypczaka (wokal) i Pawła Lenara (piano).

 

05.05.

Grody Piastowskie

Kibiców kolarstwa zapraszamy do centrum miasta na lotną premię I etapu (Złotoryja - Jawor). Zawodnicy 52 Między-narodowego wyścigu Kolarskiego "CCC Tour Grody Piastowskie" wystartują o godz. 14 w Złotoryi. W Chojnowie spodziewamy się ich ok. 14.40.

 

08 - 15.05.

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek - Miejska Biblioteka Publiczna; Plac Zamkowy 2

* 11 maja, godz.18.00 - Spotkanie z dr Wojciechem Drzewickim "Wyspy Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego"

* 15 maja, godz.18.00 - Spotkanie z Dionisiosem Sturisem, autorem książki "Nowe życie: jak Polacy pomogli uchodźcom z Grecji".(szerokość: 190 / wysokość: 268)

 

12.05. godz. 18.00

Spektakl grupy teatralnej Antykwariat pt. "Eliksir starości" - Dom Kultury; ul. Małachowskiego 7

 

16.05. godz. 9.00 - boisko przy PZS ul. Wojska Polskiego

Międzynarodowa Olimpiada Lekkoatletyczna dla gimnazjalistów.

 

17.05; godz. 9.00 - boisko przy PZS ul. Wojska Polskiego

Olimpiada Lekkoatletyczna Szkół Podstawowych Powiatu Legnickiego.

 

19.05.

Dzień Partnerstwa Miast

W ramach obchodów pierwszej edycji Dnia Partnerstwa Miast zapraszamy mieszkańców do uczestnictwa w proponowanych wydarzeniach. O godz. 10 w sali Gimnazjum nr 1 odbędzie się Międzyszkolna Gimnazjada wioślarska.

Na godzinę 11.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej zaplanowano wernisaż pokonkursowej wystawy prac plastycznych pn. "Commentry-Egelsbach-Mnichovo Hradiště".

Główne uroczystości odbędą się w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji o godz. 16.00. Na scenie zostaną wręczone nagrody laureatom konkursu plastycznego, przeprowadzony zostanie quiz wiedzy o miastach partnerskich, wystąpią laureaci konkursu piosenki obcojęzycznej, wyświetlane będą filmy promujące nasze partnerskie miasta.

 

Tego samego dnia o godz. 18.00 w Muzeum Regionalnym kolejna edycja chojnowskiego wydania Nocy w Muzeum - w tym roku w klimatach VIII wieku - epoce wielkich wypraw Wikingów. W programie przewidziano grupę rekonstrukcyjną z inscenizacją walk wikińskich, pokaz kowalstwa i średniowiecznego piekarnictwa, wystawę "Wikingowie z Truso-Legenda Bałtyku", konkursy z nagrodami, występ chóru Skoranta, pokazy filmowe, zwiedzanie Baszty Tkaczy z punktem widokowym na panoramę miasta.

 

26.05.; godz. 18.00

Dom Kultury zaprasza na okolicznościowy koncert z okazji Dnia Matki w wykonaniu chóru Skoranta.

 

27.05 - godz. 15.00

Festyn Trójki - plenerowa impreza z wieloma atrakcjami dla szkolnej społeczności i mieszkańców - Szkoła Podstawowa nr 3; ul. Kościuszki 30

 

W Muzeum Regionalnym czynna jest niezwykła wystawa "Wikingowie. Truso - legenda Bałtyku". Muzealia pozyskane podczas badań archeologicznych w Janowie Pomorskim, gdzie zlokalizowana została tajemnicza osada, znana z relacji Wulfstana (IX w.) pod nazwą Truso, otoczone zostały atrakcyjną oprawą plastyczną oraz interesującymi elementami edukacyjnymi. Tę ciekawą ekspozycję można oglądać do końca czerwca.

 

 

Serdecznie zapraszamy!eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama