Biblioteka. Oczywiście! - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyBiblioteka. Oczywiście!Co roku, od 16 lat Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, w dniach 8 - 15 maja organizuje ogólnokrajową akcję pod nazwą Tydzień Bibliotek, która ma na celu promocję bibliotek i czytelnictwa. Miejska Bibliotek Publiczna w Chojnowie od dawna włącza się w te działania przygotowując szereg interesujących ofert zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem "Biblioteka. Oczywiście".

 

Bajki pod Słoneczkiem

Wydarzenia zainaugurował projekt ,,Od bajki do bajki", który miał miejsce w naszym żłobku. Dzieci z grupy Misiów i Tygrysków z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania pt. ,,Bajka o słońcu", a następnie wzięły udział w zabawie ruchowej. Na koniec wspólnie narysowały kredą piękne słońce.

 

Rysunki z dymkiem

Tego samego dnia pracownicy chojnowskiej biblioteki za-prosili w swoje progi młodzież szkolną na warsztaty komiksu. Rysunkowe historie uzupełniane krótkimi tekstami, to popularna i pociągająca forma przekazu. Młodzi ludzie chętnie sięgają po komiksy - tym razem mogli poznać warsztat tworzenia i własnoręcznie go wykonać.

Dodatkowym atutem zajęć była możliwość czerpania wiedzy od najlepszych - komiksową lekcję poprowadził Szymon Teluk - malarz, rysownik, ilustrator.

 

Podróż na wyspy

Na 11 maja zaplanowano spotkanie z dr Wojciechem Drzewickim - geologiem, wykładowcą Instytutu Nauk Geologicznych na Wydziale Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska, ale także wielkim pasjonatą-podróżnikiem. Doktor Drzewicki, to stały gość chojnowskiej biblioteki. Po powrocie z każdej podróży chętnie dzieli się swoimi wrażeniami, w niezwykle interesujący sposób opowiadając mieszkańcom o urokach odwiedzanych miejsc. W czwartkowe popołudnie doktor Drzewicki przeniósł słuchaczy na wyspy Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego. O tym zajmującym wykładzie napiszemy w kolejnym wydaniu.

 

Zapraszamy jeszcze

Ostatni dzień Tygodnia Bibliotek zapowiada kolejne ciekawe wydarzenia. Przed południem uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 wezmą udział w zajęciach czytelniczo-plastycznych pod intrygującym tytułem "Zasady i porady dotyczące ogłady", a na godz. 18 serdecznie zapraszamy na spotkanie z chojnowianinem Dionizosem Sturisem, który opowie o swojej najnowszej książce "Nowe życie. Jak Polacy pomagali uchodźcom z Grecji".

Miejska Biblioteka Publiczna - 15 maja; godz. 18.00.

(szerokość: 640 / wysokość: 480)(szerokość: 640 / wysokość: 480)(szerokość: 640 / wysokość: 480)(szerokość: 640 / wysokość: 480)(szerokość: 640 / wysokość: 480)(szerokość: 640 / wysokość: 480)(szerokość: 640 / wysokość: 480)(szerokość: 640 / wysokość: 326)(szerokość: 640 / wysokość: 480)(szerokość: 640 / wysokość: 480)(szerokość: 640 / wysokość: 480)eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama