Rycerze Mistrza Krzysztofa - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyRycerze Mistrza Krzysztofa
Słuchajcie, słuchajcie!
Ogłaszamy wszem i wobec, że już za tygodni kilka w górującej nad miastem Baszcie Tkaczy siedzibę swoją mieć będzie BRACTWO RYCERSKIE GRODU CHOJNÓW.
Dzielni rycerze, sokoloocy łucznicy i pląsające białogłowy spotykać się tam będą i historię czternastowiecznej Polski naszej umiłowanej poznawać i rozpowszechniać zamiar mają.


Tuż po Dniach Chojnowa, kiedy na placu w centrum miasta kilkudziesięciu uzbrojonych rycerzy popisywało się swoimi umiejętnościami w walce na miecze, maczugi i inną równie niebezpieczną broń, grupa młodych chojnowian, zafascynowana pokazem, postanowiła założyć podobne bractwo w naszym mieście.
Większość osób z utworzonej już kapituły bractwa wywodzi się z działającego od roku klubu łuczniczego „Orlik". W kilkunastoosobowym zborze rycerskim są i dziewice, które będą zabawiać gawiedź średniowiecznymi tańcami, a rycerzom, po krwawych walkach opatrywać rany.
- Liczba naszych sympatyków rośnie z dnia na dzień – mówi Wielki Mistrz Bractwa Krzysztof Pisarski. – Czekamy także na tych, którzy prangą wstapić w nasze szeregi. Przyjmiemy każdego kto pragnie uczestniczyć w turniejach, kogo interesuje XIV i XV wieczna historia i wszystkich tych którzy utożsamiają się z tym okresem naszych dziejów.
Chojnowskie bractwo chce pokazać się swoim krajanom już podczas najbliższych obchodów Dni Chojnowa. Tymczasem kompletują „sprzęt" – broń, zbroje i wszystko to co związane jest z ich cechem.
- To co leży w naszych możliwościach staramy się robić we własnym zakresie – wyjaśniają członkowie Kapituły. - Broń jednak będziemy musieli zakupić, podobnie jak zbroje. Przed nami wiele pracy i wyrzeczeń. Ale przecież rycerzy cechuje upór, konsekwencja i siła, dlatego jesteśmy przekonani, że w czerwcu, kiedy planujemy prezentację chojnowskiego bractwa, staniemy na wysokości zadania i zadziwimy wszystkich.


Emilia Grześkowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
hhrb2012-05-15ruo bierttttu
ojej2004-08-26hive

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama