Wydarzenia kulturalne w mieście - maj - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyWydarzenia kulturalne w mieście - maj
12.05.; godz. 18.00 - Dom Kultury; ul. Małachowskiego 7

Spektakl grupy teatralnej Antykwariat pt. "Eliksir starości"

 

16.05. godz. 9.00 - boisko przy PZS ul. Wojska Polskiego

Międzynarodowa Olimpiada Lekkoatletyczna dla gimnazja-listów.

 

15.05.; godz. 18.00 - Miejska Biblioteka Publiczna Pl. Zamkowy 2

Spotkanie autorskie z Dionisiosem Sturisem Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie ze znanym pisarzem, byłym mieszkańcem Chojnowa i jego najnowszą książka pt. "Nowe życie. Jak Polacy pomagali uchodźcom z Grecji.

 

17.05; godz. 9.00 - boisko przy PZS ul. Wojska Polskiego

Olimpiada Lekkoatletyczna Szkół Podstawowych Powiatu Legnickiego.

 

19.05.

Dzień Partnerstwa Miast

W ramach obchodów pierwszej edycji Dnia Partnerstwa Miast zapraszamy mieszkańców do uczestnictwa w proponowanych wydarzeniach. O godz. 10 w sali Gimnazjum nr 1 odbędzie się Międzyszkolna Gimnazjada Wioślarska.

Na godzinę 11.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej zaplanowano wernisaż pokonkursowej wy-stawy prac plastycznych pn. "Commentry-Egelsbach-Mnichovo Hradiště".

Główne uroczystości odbędą się w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu

i Rekreacji o godz. 16.00. Na scenie zostaną wręczone nagrody laureatom konkursu plastycznego, przeprowadzony zostanie quiz wiedzy o miastach partnerskich, wystąpią laureaci konkursu piosenki obcojęzycznej, wyświetlane będą filmy promujące nasze partnerskie miasta.

 

Tego samego dnia o godz. 18.00 w Muzeum Regionalnym kolejna edycja chojnowskiego wydania Nocy Muzeów - w tym roku w klimatach VIII wieku - epoce wielkich wypraw Wikingów. W programie przewidziano grupę rekonstrukcyjną z inscenizacją walk wikińskich, pokaz kowalstwa i średniowiecznego piekarnictwa, wystawę "Wikingowie z Truso-Legenda Bałtyku", konkursy z nagrodami, pokazy filmowe, zwiedzanie Baszty Tkaczy z punktem widokowym na panoramę miasta.

 

20.05.

Turniej Retrofutbolistów

Fanów piłki nożnej zapraszamy na niecodzienne rozgrywki. Od godz. 14.00 murawę przy ul. Kilińskiego (Orlik) przejmą oldboje. Drużyny - Miedź Legnica, AKS Strzegom, BKS Bolesławiec, KS Chojnowianka grać będą o laur najsprawniejszych piłkarzy. Zapraszamy do kibicowania.

 

21.05; godz. 18.00 - MOKSiR ul. Małachowskiego 7

Wrocławski Teatr Tańca

W spektaklu "Klatka z łez", inspirowanym twórczością Sary Kane, artyści posługując się językiem ruchu, za-dają pytania o podstawowe wartości i potrzeby. Bilety w cenie 30 zł, do nabycia w kasie Domu Kultury, w godz. 15.00-20.00.

 

26.05.; godz. 18.00

Dom Kultury zaprasza na koncert z okazji Dnia Matki w wykonaniu chóru Skoranta.

 

27.05 - godz. 15.00

Festyn Trójki - plenerowa impreza z wieloma atrakcjami dla szkolnej społeczności i mieszkańców - Szkoła Podstawowa nr 3; ul. Kościuszki 30.

 

W Muzeum Regionalnym czynna jest niezwykła wystawa "Wikingowie. Truso - legenda Bałtyku". Muzealia pozyskane podczas badań archeologicznych w Janowie Pomor-skim, gdzie zlokalizowana została tajemnicza osada, znana z relacji Wulfstana (IX w.) pod nazwą Truso, otoczone zostały atrakcyjną oprawą plastyczną oraz interesującymi elementami edukacyjnymi. Tę ciekawą ekspozycję można oglądać do końca czerwca.

 

Serdecznie zapraszamyeg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama