Na wyspach W ramach Tygodnia Bibliotek - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyNa wyspach W ramach Tygodnia BibliotekKorsyka, Azory Majorka, Lanzarote, Gran Canaria, Teneryfa - obraz wysp Oceanu Atlantyckiego i Morza Śród-ziemnego, to efekt podróży globtrotera dr. Wojciecha Drzewickiego, który niemal po każdej wyprawie spotyka się z chojnowianami, by dzielić się wrażeniami i pejzażami z odwiedzanych miejsc.
Jego wyprawy są wyjątkowe. Szlak planuje z dala od turystycznych traktów, dociera do terenów mało uczęszczanych i tam odkrywa architekturę, faunę, florę, geologię i lokalną kulturę.

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

Spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej 11 maja zapowiadało wspaniałą podróż po odległych wyspach, znanych często z kolorowych folderów. Zawiódł się jednak ten, kto spodziewał się przewodnika po nowoczesnych kurortach i popularnych plażach. Drzewicki zabrał wszystkich do miejsc tajemniczych, niebezpiecznych, dzikich i fascynujących.

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

Multimedialna prezentacja zatytułowana "Wyspy Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego" była zbiorem wspomnień z kilku lat i mimo, że z powodów technicznych nieco się skróciła, była niezapomnianą wędrówką po Teneryfie, Lanzarote i Azorach. Wojciech Drzewicki mówił o klimacie, środowisku, genezie nazw, mieszkańcach, historii, zwyczajach… Opowieść uzupełniały zdjęcia i filmy. Całość złożyła się na kolejną zajmującą przygodę, którą za sprawą Pana Wojciecha, chojnowianie mogli przeżyć siedząc w Sali Edukacyjnej miejskiej biblioteki. Dla wielu to nieocenione doświadczenie.

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

Niecierpliwie czekamy na następną prezentację. Wiemy, że będzie to relacja z Chile.

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

(szerokość: 640 / wysokość: 427)EG
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama