Żyj zgodnie z przyrodą - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyŻyj zgodnie z przyrodą
Jeszcze w maju Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie rozpoczął we współpracy z lokalnymi placówkami kulturalnymi, opiekuńczymi i edukacyjnymi realizację cyklu działań pod wspólnym tytułem "Żyj zgodnie z przyrodą".


(szerokość: 730 / wysokość: 547)


22 maja w lapidarium Muzeum Regionalnego z przedszkolakami spotkał się mistrz pszczelarski, pan Jerzy Poznar. Młodzi chojnowianie mieli okazję zobaczyć z bliska, jak wygląda życie pszczół, posłuchać ciekawostek, posmakować wonnego miodu, wreszcie obejrzeć, dzięki uprzejmości Muzeum Przyrodniczego w Jeleniej Górze oraz jego dyrektora, pana Stanisław Firszta, kilka wypożyczonych, figuralnych uli.

23 i 25 maja w sali widowiskowej Domu Kultury starszy kustosz jeleniogórskiego muzeum, pan Leszek Kośnik, spotkał się na czterech prelekcjach (warsztatach) z uczniami naszych szkół podstawowych i gimnazjów. "Owady – sprzymierzeńcy i wrogowie człowieka", "Pszczoły i pszczelarstwo" czy "Entomologia - nauka o owadach" - to tytuły niektórych prelekcji.

Co jeszcze przed nami? 12 czerwca w XIV już edycji Chojnowskiego Dyktanda z "entomologią" zmierzą się uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz dorośli. 17 czerwca, czyli pierwszego dnia obchodów święta miasta, spod budynku urzędu miejskiego do rynku pomaszeruje "Korowód ogrodów", a wśród pokazów rzemiosł w ramach Festiwalu Tkactwa i Rękodzieła Artystycznego warto będzie zwrócić uwagę na prezentację dawnych zawodów, na współegzystencji z przyrodą opartych (np. bartnik, powroźnik, tkacz, garncarz) oraz wziąć udział w warsztatach.


(szerokość: 730 / wysokość: 486)

 

Drugiego dnia, czyli 18 czerwca, posłuchamy piosenek inspirowanych przyrodą

- w ramach XXI edycji "Bambiniady", a od połowy czerwca w Domu Kultury będzie można podziwiać wystawę prac plastycznych wykonanych w ramach projektu przez przedszkolaki i uczniów szkół podstawowych.

 

"Żyj zgodnie z przyrodą". Zapraszamy!


(szerokość: 375 / wysokość: 528)SH
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama