Uczniowie “Dwójki” posłami do Sejmu Dzieci i Młodzieży! - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyUczniowie “Dwójki” posłami do Sejmu Dzieci i Młodzieży!1 czerwca 2017r. w Warszawie, w budynku Sejmu Rzeczypospolitej odbyła się XXIII sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży. Wśród posłów znalazła się dwójka uczniów z Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika - Natalia Kruk i Wiktor Ziembowicz z klasy IIIa.


(szerokość: 360 / wysokość: 480)

(szerokość: 375 / wysokość: 281)


"Dwudniowy wyjazd do stolicy zaczął się 31 maja zwiedzaniem miejsc pamięci ofiar systemu totalitarnego w Starej Pradze. Następnego dnia, z samego rana ruszyliśmy do Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej. Tam odbyło się spotkanie z klubami parlamentarnymi w sali kolumnowej. Znalazły się tam stoiska między innymi klubów Prawa i Sprawiedliwości, Platformy Obywatelskiej oraz .Nowoczesnej. Po prezentacjach klubów, rozpoczęły się obrady SDiM w sali plenarnej. Atmosfera podczas posiedzenia była od początku do końca napięta, ale ostatecznie udało się przyjąć uchwałę wraz z poprawkami. Po zakończeniu obrad XXII sesji SDiM, wszyscy udaliśmy się do Nowego Domu Poselskiego na obiad


(szerokość: 360 / wysokość: 480)(szerokość: 320 / wysokość: 480)

.

Podsumowując, udział w Sejmie Dzieci i Młodzieży minął nam bardzo pozytywnie. Zdobyliśmy ważne i cenne do-świadczenie o demokracji i polskim systemie władzy parlamentarnej. Mieliśmy okazję poczuć się jak prawdziwi posłowie, zasiadając na ich miejscach sejmowych.


(szerokość: 640 / wysokość: 370)Chcielibyśmy zachęcić innych do udziału w następnej edycji SDiM, bo wrażenia są niesamowite i zostają w pamięci na długo, więc naprawdę warto."


(szerokość: 640 / wysokość: 480)


Zainteresowanych zachęcamy do obejrzenia filmu pod adresem:

https://youtu.be/PKwnv2tR1QYGIM2
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama