Przyjaciele z Holandii w Chojnowie - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyPrzyjaciele z Holandii w Chojnowie
      Na zaproszenie władz działającego na terenie Chojnowa Stowarzyszenia Przyjaciół Boxtel, w dniach od 23 do 25 sierpnia w Chojnowie bawiła grupa Holendrów - członków Fundacji dla Narodu Polskiego. Działalność Holendrów od lat była wskaźnikiem przyjaźni naszych miast. To właśnie oni w latach 80. i 90. pomagali naszemu miastu w zakresie darów dla, znajdującego się w trudnym położeniu miasta. M.in. dużej pomocy udzielali placówkom opiekuńczym (Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, istniejący jeszcze wówczas Szpital Rejonowy, czy Przedszkole przy Domu Zakonnym ss. Służebniczek NMP w Chojnowie).
      W poniedziałek 25 sierpnia z inicjatywy panów: Tadeusza Więcława - przewodniczącego Towarzystwa Przyjaciół Boxtel i wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Macieja Cieśli (notabene członka Stowarzyszenia) w chojnowskim Ratuszu miało miejsce spotkanie gości z władzami miasta. Obecnych powitał burmistrz Jan Serkies, wręczając przedstawicielom symboliczna mapę Polski oraz egzemplarz wydanej niedawno książki Stanisława Horodeckiego "Gawędy o Ziemi Chojnowskiej" z ilustracjami Zbigniewa Halikowskiego (jak na razie, jest to egzemplarz w języku polskim, istnieją jednak przesłanki wskazujące, że pojawi się on w języku niemieckim).
      W trakcie spotkania omawiano sprawy interesujące obie strony. . M.in. rozważana została pomoc Holendrów dla Klubu Sportowego CHOJNOWIANKA, która polegałaby na sfinansowaniu i realizacji budowy zaplecza socjalnego na stadionie. Wspomniana propozycja będzie rozważona przez władze Chojnowa.
      W trakcie spotkania na ręce zastępcy kierownika Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej p. Rozalii Kućko, przekazana została kwota 500 euro z przeznaczeniem na zakup artykułów szkolnych dla dzieci - podopiecznych MOPS. Również cennym darem będzie przekazanie na ręce p. Jana Buńkowskiego - kapelmistrza znanej w Chojnowie orkiestry działającej przy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Chojnowie strojów dla orkiestry i nowych instrumentów.
      W Trakcie Spotkania obecny był prezes Ks Chojnowianka P. Zbigniew Borkowski, który zapoznał się z projektem modernizacji chojnowskiego stadionu.


Redakcja
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama