Dla młodych wiekiem i duchem w ramach Dni Chojnowa - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyDla młodych wiekiem i duchem w ramach Dni ChojnowaDziesięć lat temu, krótko, po przeniesieniu Miejskiej Biblioteki Publicznej na Plac Zamkowy w holu nowej placówki uruchomiono wystawienniczą przestrzeń nadając jej miano Galerii Młodych.

W ciągu dekady wyeksponowano tu 90 różnego typu wystaw - plastycznych, fotograficznych, filatelistycznych, rękodzielniczych… Były to pokazy prac zbiorowych, pokonkursowych i indywidualnych. Działalność Galerii kierowana na początku do młodych artystów, zainteresowała także dorosłych i szybko stała się nie tylko obszarem prezentacji talentów twórczych, ale również miejscem spotkań warsztatowych, projektowych, a przy okazji wernisaży, także koncertowych.

9 czerwca, autorzy i organizatorzy wystaw, sympatycy Galerii, jej stali bywalcy i zaproszeni goście wspólnie świętowali jubileusz 10.lecia.

O różnorodności i mnogości dotychczasowych działań przypominały plansze

z 90 fotografiami poszczególnych wystaw. Szerzej omówiono je podczas multimedialnej prezentacji w czytelni.

- Aktywność Galerii Młodych inicjowana jest głównie przez samych mieszkańców - mówiła dyrektor biblioteki Barbara Landzberg. - Uruchamiając Galerię Młodych nie spodziewaliśmy się aż takiego zainteresowania. Dziś plan wystaw obejmuje przyszły rok i chętnych nie ubywa.


(szerokość: 750 / wysokość: 247)


Nad sprawnym funkcjonowaniem, harmonogramem, estetyką i formą wystaw od początku czuwa Agnieszka Tworzydło.

- Praca przy wystawach daje mi wiele satysfakcji - przyznaje pani Agnieszka. - To nieoceniona możliwość poznania niezwykłych ludzi, nawiązania cennych kontaktów, a nawet przyjaźni.

Rocznica była okazją do wspomnień i podsumowań, do gratulacji, życzeń i upominków.

- Dziękując za inicjatywę i zaangażowanie, życzę wielu kolejnych projektów

i następnych jubileuszy - mówił burmistrz Jan Serkies, który wspólnie z radną Krystyną Czapską przekazał bibliotece pejzaż autorstwa jednego z lokalnych artystów-malarzy.

Dopełnieniem uroczystości był koncert "Muzyczne impresje" w wykonaniu Mai Kolanoś i Damiana Zybera.

90 wystaw, 30 autorów - dziesięcioletni dorobek Galerii Młodych imponuje i do-wodzi niezwykłej aktywności - zarówno pracowników, jak i lokalnej społeczności. To budujące. Galeria Młodych promuje, aktywizuje, integruje i edukuje. Idea zatem ze wszech miar słuszna i potrzebna. Dołączamy się do wszystkich gratulacji

i życzeń!


(szerokość: 750 / wysokość: 247)eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama