Diamentowy Jubileusz Marii i Tadeusza Trawków - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyDiamentowy Jubileusz Marii i Tadeusza Trawków(szerokość: 750 / wysokość: 498)


Diamentowe Gody - jubileusz 60.lecia pożycia małżeńskiego to rocznica, która rzadko małżonkom jest dana. Tej pięknej chwili doczekali Państwo Maria i Tadeusz Trawka, którzy 10 czerwca wspólnie z bliskimi uroczyście i w wyjątkowy sposób celebrowali to święto.

Msza św. w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w intencji małżonków, wręczenie przy ołtarzu medali przyznanych przez Prezydenta RP, poczęstunek w Pałacyku i spotkanie z najbliższymi osobami złożyło się na podniosłe i wzruszające wydarzenie.


(szerokość: 750 / wysokość: 238)


***

Ponad 60 lat temu połączyła ich inna ważna uroczystość - chrzciny. Marysia była matką chrzestną, młody Tadeusz ojcem chrzestnym. Już wtedy oboje po-czuli coś, czego dzisiaj nie potrafią na-zwać… Zaczęli się spotykać i poznawać bliżej. Każdy kolejny tydzień, miesiąc upewniał ich, że właśnie odnaleźli swoją drugą połowę. Po roku stanęli na ślubnym kobiercu. Ogromną radość obojga zakłócał jeden problem - młodzi małżonkowie nie mieli gdzie mieszkać. Maria pochodziła z dużej rodziny i w jej domu, nie było warunków dla młodych. Podobnie u Tadeusza. Wkrótce jednak pojawiła się nadzieja. Kolega Tadka, znał kolegę, którego kolega sprzedawał mieszkanie w Chojnowie. Małżonek spotkał się z właścicielem, omówili warunki kupna-sprzedaży i tak Państwo Trawka za-mieszkali w grodzie nad Skorą.

Pani Maria przez wiele lat pracowała w kiosku Ruchu, pan Tadeusz w Dolzamecie.

W kolejnych latach rodzina się powiększała - na świat przyszły dzieci - syn

i córka. Czas płynął, jak w każdej rodzinie - dom, praca… Ulubioną odskocznią Państwa Trawków była (i jest do dzisiaj) działka. Lubią też razem oglądać filmy, wspólne wyjazdy nad morze i spot-kania ze znajomymi. Cieszą się wspaniałą rodziną i rosnącym kolejnym po-koleniem - pięciorgiem wnucząt i trójką prawnucząt.

Życzymy, aby w zdrowiu doczekali kolejnego jubileuszu, by rodzina wciąż się powiększała i by Szacownym Jubilatom każdego dnia świeciło piękne słońce…

Gratulujemy!


(szerokość: 750 / wysokość: 497)eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama