Konkurs pięknego czytania "Od bajki do bajki" - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyKonkurs pięknego czytania "Od bajki do bajki"(szerokość: 750 / wysokość: 562)


W ramach projektu "Od bajki do bajki" w czerwcu 2017r. przeprowadzony został konkurs pięknego czytania, który zorganizowali: Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie, Szkoła Podstawowa nr 3 w Chojnowie i Szkoła Podstawowa nr 4 w Chojnowie. W konkursie mogli uczestniczyć uczniowie klas III z chojnowskich szkół podstawowych. Teksty do czytania wybrano z bajek Justyny Bednarek, Anny Onichimowskiej i Marcina Pałasza - pisarzy, z którymi w maju odbyły się spotkania autorskie.(szerokość: 190 / wysokość: 142)

Konkurs przeprowadzono w 2 etapach: pierwszy etap przygotowany przez bibliotekę szkolną oraz finał w Miejskiej Bibliotece Publicznej. W konkursie wzięło udział ogółem 27 uczniów.

W finale, który odbył się 21 czerwca, uczestniczyło 10 osób. Jury w składzie: Klaudia Dominiak, Jadwiga Matys, Lucyna Spes oceniło prezentacje czytelnicze i przyznało:

I miejsce - Kalina Sajewicz z SP 3, II miejsce - Hanna Fidor z SP 4 i Nikola Grzyb z SP 3, III miejsce - Michał Bodnar z SP 4 i Ksawery Olchowy z SP 3.

Prezentacje czytelnicze laureatów zostały sfilmowane i będą za-mieszczone na stronach internetowych MBP w Chojnowie oraz miejskich Chojnowa (w tym Facebook).

Gratulujemy!

(szerokość: 190 / wysokość: 172)Organizatorzy dziękują wszystkim zaangażowanym w to bajkowe przedsięwzięcie.

Książki, z których przygotowano teksty konkursowe: Justyna Bednarek - "Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)", "Pięć sprytnych kun"; Anna Onichimowska - "Aleksander", "Duch starej kamienicy", "Maciek i łowcy duchów", "Tam gdzie wiedźma leci w piaskowej zamieci", "Wieczorynki z kotem Miśkiem", "Wieczorynki z żółwiem Antosiem", "Zasypianki na każdy dzień miesiąca"; Marcin Pałasz - "B@jki", "Opowieści z Krainy Potworów", "Powrót do Krainy Potworów", "Straszyć nie jest łatwo"


Projekt "Od bajki do bajki" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.


(szerokość: 190 / wysokość: 190)(szerokość: 281 / wysokość: 255)

 bl
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama