Wizyta po latach - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyWizyta po latach"Wyjechałam z Chojnowa, gdy miałam 2,5 roku" - tak rozpoczęła rozmowę telefoniczną pani Annerose. Wyjechała, to źle powiedziane. Rodzice uciekli razem z nią wiosną 1945 roku. Chojnów znała tylko ze starych fotografii, z opowiadań swojej mamy. "Chciałabym poznać miasto, w którym się urodziłam, przywieźć tutaj moją córkę". Córka dowiedziała się z internetu, że Egelsbach w Hesji jest miastem partnerskim Chojnowa. Burmistrz Egelsbach skontaktował Ją z prezes Chojnowskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Miast Partnerskich, która pomogła pani Annerose poznać miasto jej urodzenia.

W towarzystwie córki Karin spacerowała chojnowskimi uliczkami, podziwiała rynek, kościół, w którym była chrzczona, odwiedziła sklep, który przed wojną prowadził jej ojciec. Punktem kulminacyjnym było ujrzenie domu, w którym się urodziła. Gdy w Urzędzie Stanu Cywilnego odnalazła swój akt urodzenia - rozpłakała się ze wzruszenia. Potem było zwiedzanie Chojnowa z okien samochodu i porównywanie oglądanych miejsc ze starymi zdjęciami. Obie panie zrobiły mnóstwo fotografii.

"Chojnów jest piękny" - stwierdziła pani Annerose. "Będę chciała tu jeszcze przyjechać, choć mam już 75 lat".


(szerokość: 750 / wysokość: 1000)  ek
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama