PORA NA KLUB SENIORA Wizyta we Wrzosowej Chacie w Borówkach - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyPORA NA KLUB SENIORA Wizyta we Wrzosowej Chacie w Borówkach(szerokość: 750 / wysokość: 500)


W sobotę 29 lipca Klubu Seniora w Chojnowie zorganizował wycieczkę do Borówek w gminie Gromadka, gdzie znajduje się ekomuzeum "Wrzosowa Chata". Jest to wyjątkowe miejsce otoczone lasem i wrzosowiskami, pełne ziół i pozytywnej energii. Na miejscu uczestników wycieczki przywitała inspirująca seniorka i właścicielka Wrzosowej Chaty pani Bogusia Naruszeiwcz, która opowiedziała o historii tego miejsca, jego ofercie oraz swojej pracy i pasji do ziół. Następnie odbyły się warsztaty, na których można było nauczyć się wytwarzania praktycznych rzeczy codziennego użytku, takich jak woreczki zapachowe, olejki do kąpieli oraz oleje do sałatek na bazie ziół. Podczas wizyty odbył się także spacer po wsi, na którym seniorzy mogli poznać walory i najciekawsze zakątki Borówek. Najodważniejsi bosymi stopami przeszli "ścieżką zmysłów" - rynnę z sosnowych żerdzi, którą wyłożono szyszkami, igliwiem, korą oraz leśnymi owocami. Spacer po ścieżce był okazją na przypomnienie sobie o sile naszych zmysłów, które pozwalają na bezpośredni kontakt z przyrodą.


(szerokość: 565 / wysokość: 376)


(szerokość: 565 / wysokość: 376)


Po części szkoleniowo-warsztatowej był także czas na odpoczynek i posiłek przy ognisku. Gościnność gospodarzy oraz przygotowany program spotkania pozwoliły miło i aktywnie spędzić czas chojnowskim seniorom.

Przekazana przez Bogusię wiedza i doświadczenie na temat uprawy i wykorzystania ziół, jej energia i pomysły na pewno zaktywizują wiele osób do rozwoju swoich zainteresowań i aktywnego wykorzystania czasu wolnego.

W najbliższym czasie rozpoczną się kolejne wydarzenia, które pozwolą uczestnikom Klubu lepiej się poznać oraz poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności. Będą to m.in. warsztaty rękodzielnicze, spotkania szkoleniowe oraz wycieczka na wrzosowiska w okolice Przemkowa, gdzie wspólnie z przewodnikiem poznamy wyjątkowe zakątki Wrzosowej Krainy.


(szerokość: 565 / wysokość: 376)


(szerokość: 565 / wysokość: 847)


Głównym celem Klubu Seniora jest aktywizacja, integracja i edukacja środowiska osób w wieku 60+ w Chojnowie. Dlatego też przygotowano dla nich ciekawą ofertę warsztatów, wy-cieczek i spotkań.

Klub Seniora jest miejscem otwartym dla wszystkich, którzy chcą aktywnie działać i kreatywnie spędzić czas.

Osoby, które chciałyby wziąć udział w spotkaniach i zajęciach organizowanych przez Klub Seniora zapraszamy do zgłaszania i zapisywania się. Należy zrobić to osobiście w każdą środę lub czwartek, w Domu Schrama od godziny 10.00 do 13.00.

W tym właśnie czasie członkowie Klubu obecni są na miejscu i przyjmują zgłoszenia.


(szerokość: 565 / wysokość: 376)


(szerokość: 565 / wysokość: 376)


******************************

Projekt "Pora na Klub Seniora" dofinansowano ze środków Programu "Działaj Lokalnie X" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie - Fundację "Wrzosowa Kraina".


(szerokość: 750 / wysokość: 500)Łukasz Żuber
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama