To już piąty raz! - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyTo już piąty raz!"Przyjaciele są jak gwiazdy. Czasami ich nie widać, ale zawsze są."


(szerokość: 750 / wysokość: 500)


Pod takim hasłem w dniach 16 - 20 sierpnia odbyła się piąta wizyta mieszkańców Chojnowa w Egelsbach w Niemczech w ramach istniejącego od 12. lat partnerstwa miast. W sumie nasi obywatele spotkali się już 10 razy (pięć razy gościliśmy naszych niemieckich partnerów w Chojnowie). W ciągu tych lat powstało wiele trwałych przyjaźni i wciąż powstają nowe, nie z obowiązku, lecz z prawdziwej potrzeby serca. Nie tylko coroczne bezpośrednie spotkania na-szych obywateli - raz w Chojnowie, raz w Egelsbach - są stałym elementem składowym naszego partnerstwa, ale także nieoficjalne wizyty z okazji różnych uroczystości: jak urodziny, Dni Chojnowa lub po prostu - chęć spotkania się z przyjaciółmi. Również działalność charytatywna, spotkania stowarzyszeń i organizacji, wzajemna współpraca i wymiana doświadczeń oraz wzajemna pomoc tworzą solidną podstawę partnerstwa i prawdziwej przyjaźni.


(szerokość: 565 / wysokość: 376)


(szerokość: 565 / wysokość: 376)


Głównym celem tego przedsięwzięcia jest po pierwsze - człowiek, po drugie - wzajemne zrozumienie i dopiero potem polityka, bez której wsparcia nie można byłoby tego partnerstwa realizować.


(szerokość: 565 / wysokość: 376)


Z naszymi przyjaciółmi z Egelsbach spędziliśmy kilka wspaniałych dni. Przygotowali dla nas piękny program pobytu: rejs statkiem po Menie do Seligenstadt, wycieczkę do Lohr (tam powstała znana baśń o królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach), wyjazd do Weilrod/Taunus i papuziego zoo, spotkania w Egelsbach i wspólne posiłki.


(szerokość: 565 / wysokość: 376)


(szerokość: 565 / wysokość: 376)


Ciepłe i serdeczne przyjęcie, razem spędzony czas, wzajemne rozmowy tylko zacieśniają naszą przyjaźń. Dobrze czujemy się w swoim towarzystwie i doskonale się rozumiemy (bariera językowa też często nie stanowi problemu, w końcu od czego ma się ręce). Obydwie strony cieszą się tym, że mają sąsiada, który jest przyjacielem, rozumie nas i cieszy się ze spotkania.


(szerokość: 565 / wysokość: 376)


(szerokość: 565 / wysokość: 376)


Przyjaźń między mieszkańcami naszych miast, którą zbudowaliśmy dzięki partnerstwu, jest czymś wspaniałym. Trzeba o nią dbać i ją pielęgnować, tak jak dba się o piękny kwiat, żeby stale kwitł.

W przyszłym roku czekamy na rewizytę naszych przyjaciół z Egelsbach.


(szerokość: 750 / wysokość: 500)Elżbieta Kłapcińska
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama