Najbliższe wydarzenia w mieście - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyNajbliższe wydarzenia w mieście

07.09. - Dni Romansu Polsko-Rosyjskiego - MOKSiR godz. 19.00

Kolejna edycja muzycznych spotkań z kulturą Kresów. Usłyszymy i zobaczymy artystów z Polski i zza wschodniej granicy. Wstęp wolny.


08. 09. - Narodowe Czytanie Rynek godz. 16.00

Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie zapraszają do uczestnictwa w kolejnej edycji Narodowego Czytania. Patronat Honorowy nad tą ogólnopolską akcją publicznego czytania największych polskich dzieł literackich objęła Para Prezydencka Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda. Tegoroczną lekturą jest dramat "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. Chojnowskie Narodowe Czytanie odbędzie się 8 września w Rynku o godz. 16.00. Fragmenty "Wesela" czytane będą przez mieszkańców, przy specjalnie przygotowanej scenografii (m.in. stół weselny, plecenie wianka weselnego). Prezentacjom czytelniczym towarzyszyć będą obrzędowe pieśni weselne w wykonaniu młodzieży oraz muzyka ludowa. Spotkanie zakończy się wspólnym tańcem weselnym uczestników.

W ramach Narodowego Czytania odbędzie się także: czytanie "Wesela" w szkołach, warsztaty śpiewacze obrzędowych pieśni weselnych dla młodzieży oraz akcja informacyjna o charakterze happeningowym zapraszająca na Narodowe Czytanie.


(szerokość: 565 / wysokość: 794)


09.09. - Bittersweet - spektakl muzyczno-kabaretowy - kawiarnia Jubilatka godz. 18.00

Kameralny spektakl muzyczny łączący krotochwilę z groteską w stylu retro. Zabawne, momentami nawet krotochwilne perypetie aktorki z bulwarowego teatru, która popełniwszy zbrodnię skazana jest na niekończącą się ucieczkę stającą się podróżą w czasie i przestrzeni do świata przedwojennych kabaretów i teatrzyków kawiarnianych…

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w Jubilatce.


(szerokość: 565 / wysokość: 782)GCh
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama