Miejskie uroczystości - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyMiejskie uroczystości
Dzień Solidarności i Wolności - Polskie święto państwowe obchodzone 31.08.w rocznicę porozumień sierpniowych. Walka Polaków o niepodległość Ojczyzny i wyzwolenie spod komunizmu ma ogromne znaczenie w narodowej tożsamości. "Solidarność" rozpoczęła zryw, dzięki któremu proces budowania Polski był przełomowy i ważny dla Europy i Świata. Z tej okazji władze miasta złożyły wieniec pod obeliskiem przy ul. Chmielnej. Upamiętnienie tych wydarzeń było wyrazem szacunku dla Solidarności jako organizacji i jej ówczesnych bohaterów.

(szerokość: 375 / wysokość: 250)(szerokość: 375 / wysokość: 562)


Wybuch II Wojny Światowej 1 września 1939 roku był jednym z najtragiczniejszych wydarzeń historycznych w naszym kraju. Bolesne lata walki o suwerenność kraju dały świadectwo ogromnego patriotyzmu i niezłomności Polaków. Wyrazem pamięci dla rocznicy wybuchu działań wojennych było złożenie przez burmistrza Jana Serkiesa, wójta gminy Chojnów Andrzeja Pyrza i Związku Weteranów kwiatów pod obeliskiem. O godzinie 12.00 wraz z biciem dzwonów wszyscy zgromadzeni przywołali pamięcią jeden z najtrudniejszych dni w historii Polski.

(szerokość: 750 / wysokość: 500)

(szerokość: 375 / wysokość: 250)eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama