Nowy rok szkolny - nowe wyzwania - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyNowy rok szkolny - nowe wyzwaniaW tym roku w placówkach edukacyjnych w całej Polsce następuje zmiana w systemie szkolnictwa. Gimnazja przechodzą powoli do historii, zaś w szkołach podstawowych ponownie będzie 8 klas. W chojnowskich placówkach proces zmian następuje płynnie i sukcesywnie. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej i Szkoła Podstawowa nr 4 im. Janusza Korczaka są dobrze przygotowane do nowego roku szkolnego.

SP3 stopniowo będzie przenoszona do budynku obecnego Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II. Aktualnie w Gimnazjum nr 1 rozpoczęły rok szkolny dwie klasy siódme, które mają zajęcia zgodne z nową podstawą programową. W budynku przy ulicy Kościuszki wciąż pozostają klasy I-VI. Stopniowo, w przeciągu dwóch lat, dzieci będą rozpoczynać naukę w "nowej" szkole. Gimnazjum swoje pracownie ocenia bardzo dobrze, są przygotowane na przyjęcie uczniów.


(szerokość: 375 / wysokość: 281)(szerokość: 375 / wysokość: 281)


Dzieci z trzech klas siódmych Szkoły Podstawowej nr 4 rozpoczynają edukacje w budynku Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika. Tam w dobrze wyposażonych pracowniach będą uczyć się przez dwa lata. Na koniec VIII klasy uczniowie napiszą egzamin, który będzie ich prze-pustką do szkoły średniej. Uczniowie klas podstawowych i gimnazjów mogą również w tym roku cieszyć się z darmowych podręczników szkolnych, co na pewno zadowoli przede wszystkim ich rodziców. Chojnowskie szkoły mogą być dumne ze swoich osiągnięć. Szkoła Podstawowa nr 3 może pochwalić się nietuzinkowymi innowacjami edukacyjnymi i pedagogicznymi. W szkole pojawiły się bowiem prawdziwe roboty, które inspirują dzieci i zachęcają do pogłębiania wiedzy w sposób nieszablonowy. Klasy zostały wyposażone w kolejne tablice interaktywne, a także w mobilne pracownie komputerowe. Szkoła pracuje nieustannie nad programami rozwojowymi, w których bierze udział, a jest to m.in. bezpieczeństwo w placówkach oświatowych.Szkoła Podstawowa nr 4, to największa szkoła w powiecie legnickim. Rok szkolny 2017/2018 rozpoczęło tu 98 uczniów w klasach pierwszych, zaś cała placówka liczy 596 dzieci. To niewątpliwie wymaga wielu logistycznych działań i przedsięwzięć, aby zarówno uczniowie jak i nauczyciele byli zadowoleni przy układaniu planu lekcji.


(szerokość: 375 / wysokość: 280)(szerokość: 375 / wysokość: 280)


Szkoła posiada nowoczesne wyposażenie oddziałów. Nowy sprzęt komputerowy, tablice interaktywne, zmodernizowane pracownie informatyczne i  językowe, które są dydaktyczną pomocą naukową. Najbliższe dwa lata będą bardzo intensywne i pracowite pod względem programu nauczania, który jest podzielony na dwa systemy nauki. Wszystkie chojnowskie szkoły są bardzo zmotywowane do działań na rzecz ucznia. Dyrektorzy, nauczyciele, rodzice, pracownicy oświaty i miasta integrują się w celu ciągłego polepszania kondycji chojnowskich szkół, a co za tym idzie dbałości o dzieci, które są przecież naszą przyszłością.K. Burzmińska
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama