Ekspedycja Żukietty - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyEkspedycja Żukietty
2 września spod Urzędu Miejskiego w kilkunastodniową motoryzacyjną wyprawę wyruszyła 5.osobowa załoga Żukietty. Dzielnych podróżników ze łzami w oczach żegnali najbliżsi, powodzenia życzył też osobiście burmistrz Jan Serkies. Wszyscy obecni, na znak solidarności i ku pamięci, złożyli podpisy na zderzaku Żukietty. To kolejna inicjatywa członków Klubu Oldtimer Chojnów. Wyremontowanym starym Żukiem ekipa miłośników zabytkowych samochodów zaplanowała trasę z Chojnowa do Krainy Basków. Do pokonania mają 6000 kilometrów. Na szlaku przewidziano wizytę w miastach partnerskich Chojnowa - w Egelsbach, Commentry i Mnichovo Hradiste. Odezwała się także Polonia z Paryża, która zaprosiła załogę do siebie.


(szerokość: 750 / wysokość: 500)


Żukietta informuje na bieżąco o swojej lokalizacji i przebiegu ekspedycji za pośrednictwem facebooka, nasza Gazeta ma także kontakt bezpośredni. W Niemczech przytrafiła się chojnowia-nom niezwykła przygoda. Po wizycie w Egelsbach, kilkadziesiąt kilometrów dalej, w mieście Gottschied trafili na zlot sarych pojazdów. Zupełnie przypadkowo znaleźli się w szpalerze starych aut. Mieszkańcy przyjęli polską załogą bardzo serdecznie. Okazało się także, że zastępca tamtejszego burmistrza ma rodowe korzenie w Legnicy… Już zapowiedziano wizytę na III Zlocie Rajdzie Pojazdów Zabytkowych w Chojnowiew przyszłym roku. Żukietta przemierza teraz drogi francuskie. W sobotę (9 września) spotka się z mieszańcami Commentry. Cały czas śledzimy trasę i wydarzenia. Zainteresowanych odsyłamy na profil Żukietty.


(szerokość: 375 / wysokość: 210)(szerokość: 375 / wysokość: 210)


(szerokość: 750 / wysokość: 421)


Oldimerzy zorganizowali tę wyprawę, by wesprzeć finansowo zakup implantu słuchowego dla trzyletniego Kamila Wawrucha. Chłopiec urodził się jako skrajny wcześniak z wagą 820 gramów. Dzięki wspaniałej postawie zespołu lekarskiego z Legnicy oraz pomocy WOŚP - Kamil przeżył. Mimo wielu trapiących go schorzeń chłopiec widzi, niestety od urodzenia jest głuchy! Jest szansa na odzyskanie tego zmysłu przy użyciu implantów ślimakowych, których koszt jednostkowy to przeszło 100 tysięcy złotych! NFZ zrefunduje jedną sztukę implantu, ale tylko wtedy gdy Rodzice, Przyjaciele i Darczyńcy zbiorą na drugi! Dotychczas dzięki akcji w zakładach KGHM Polska Miedź S.A., charytatywnej imprezie Rajd i Zlot Pojazdów Zabytkowych Oldtimer Chojnów oraz reklamodawcom, operatywni chojnowianie zebrali ponad 40 tys zł. To dużo, ale wciąż za mało. Sytuacja jest o tyle pilna, że Kamila mózg z biegiem czasu utraci możliwość odbierania bodźców z implantów! Każdy miesiąc się liczy! W listopadzie przejdzie komisję kwalifikacyjną NFZ, na której zapadnie decyzja o refundacji. Do tego czasu trzeba zebrać odpowiednią kwotę, aby niezbędna operacja się odbyła! Z pewnością po powrocie z ekspedycji oldtimerzy, dzięki wielu otwartym sercom, dorzucą sporą pulę do skarbonki Kamila. Jak dużą, napiszemy w następnym numerze.


 

Z profilu Żukietty - Problemem Kamila zainteresował się Jerzy Owsiak!!! Jako niekwestionowany autorytet pomoże i pokieruje nas, aby wsparcie dla chłopca było skuteczne! Pozdrawiamy i dziękujemy Panie Jurku!!!eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama