Przygotowania do nowego roku szkolnego - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyPrzygotowania do nowego roku szkolnegoPlacówki szkolne do nowego roku szkolnego są dobrze przygotowane. W czasie wakacji, w miarę posiadanych środków, często systemem gospodarczym, przeprowadzono w nich prace remontowe i naprawcze.
W Gimnazjum Nr 1: otynkowano podmurówki pod ogrodzeniem szkoły i naprawiono ogrodzenie wokół boiska sportowego, pomalowano trzy sale lekcyjne i pomieszczenie biurowe, wykonano nowe ławki na skwerze przyszkolnym, wymieniono rynny na małym budynku (zpt), wykonano blacharkę na ogniomurkach oraz częściowo wymieniono pokrycie papowe na dachu, przeprowadzono remont kapitalny dwóch sanitariatów i pomieszczenia piwnicznego łącznie z wymianą drzwi, wymieniono drzwi wejściowe do szkoły oraz częściowo wymieniono instalacje wodociągową.
W Gimnazjum Nr 2: wymalowano zaplecze sali gimnastycznej (szatnie, wc i korytarz), korytarz na II piętrze, dwa pomieszczenia zaplecza biologicznego, cztery sale lekcyjne i klatkę schodową pomiędzy I a II piętrem i wc.W Szkole Podstawowej Nr 3 zabezpieczono gzymsy na ścianach elewacji budynku poprzez wzmocnienie ich nową blacharką, położono izolację poziomą w jednym pomieszczeniu lekcyjnym znajdującym się w piwnicy, położono izolację pionową na odcinku 25 cm. W osuszonym pomieszczeniu zbito zawilgocone tynki, osuszono ściany i położono nową instalację elektryczną. W świetlicy szkolnej na ścianach położono gładź tynkową i wymalowano te pomieszczenia. Ponadto doprowadzono do trzech sal lekcyjnych wodę oraz położono w w szkole sieć komputerową. Trwają jeszcze prace mające na celu naprawę rynien dachowych i poprawę stanu zabezpieczenia tarasu.W Szkole Podstawowej Nr 4 w ramach inwestycji miejskiej wymieniono okna w całym obiekcie, przeprowadzono remont w wc i wymieniono pion wodno-kanalizacyjny w segmencie B, wymalowano szatnie w tym segmencie i korytarze w małym budynku szkoły. W małym budynku położono wykładziny w holu na I piętrze oraz płytki w holu na parterze, a także wymieniono drzwi wejściowe.
W Przedszkolu Miejskim Nr 1 przeprowadzono prace malarskie w niektórych pomieszczeniach.
W Przedszkolu Miejskim Nr 3 przeprowadzono remont kapitalny łazienki i sanitariów na parterze oraz wymalowano klatkę schodową i hol na parterze.
      Przed 1 września 2003r. odmalowane zostaną oznakowania poziome na ulicach w celu poprawy bezpieczeństwa dzieci uczęszczających do szkół. Prace te zostały już rozpoczęte.
      Placówki oświatowe miasta Chojnowa właściwie więc przygotowane są do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. (mk)


Redakcja
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama