Zagraniczni goście - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyZagraniczni gościeMłodzież z Mnichovo Hradiště w Gimnazjum nr 2

 

W październiku przyjechali do Gimnazjum nr 2 długo wyczekiwani goście z zaprzyjaźnionego gimnazjum w Mnichovo Hradiště. Chojnowianie gościli u nich w czerwcu w minionym roku szkolnym, a 4 października Czesi przyjechali z rewizytą. Wraz z nimi Lenka, Lukas i Piotr, czyli pani dyrektor i nauczyciele, którzy opiekowali się 47. osobową grupą młodzieży.

Bardzo miło było spotkać się ponownie, tym bardziej, że pierwsze, oficjalne spotkania szybko zamieniły się w bardzo przyjacielskie relacje. Młodzież z Czech miała okazję zwiedzić Chojnów.(szerokość: 750 / wysokość: 393)


(szerokość: 640 / wysokość: 306)


Byli w Urzędzie Miejskim, gdzie w sali obrad powitał gości burmistrz Jan Serkies, zwiedzili chojnowskie muzeum, po którym oprowadził gości dyrektor Jerzy Janus, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, gdzie uczniowie mogli spróbować swoich sił grając w kręgle. Zwiedzili także stadion, Basztę Tkaczy, a po smacznym obiedzie w Ceglanym Dworku mieli, dzięki uprzejmości ks. proboszcza Marka Osmólskiego, możliwość wejścia na wieżę kościelną, skąd można było podziwiać panoramę miasta. Później były rozgrywki sportowe, mecz siatkówki oraz grill.

Mamy nadzieję, że podobne spotkania będą mogły odbywać się częściej, tym bardziej, że nasze miasta dzieli tylko 160 km.

gim2

 

Sportowcy z Nykobing Falster w Szkole Podstawowej nr 4

Cztery lata temu Szkoła Podstawowa nr 4  nawiązała współpracę z duńską placówką oświatową w Nykobing Falster. Od 14 do 17 października reprezentanci tamtejszego klubu sportowego wraz z opiekunami gościli w Chojnowie.


(szerokość: 640 / wysokość: 426)


Duńczycy przyjechali na zaproszenie "korczakowców". Głównym celem ich wizyty był udział w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej "Graj z Czwórką", który odbył się na stadionie miejskim w niedzielę 15 października. Na płycie boiska KS Chojnowianki rywalizowało pięć zespołów. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła grupa Miedź Legnica S.A! Zaraz za nimi uplasowali się goście z Danii - Nykobing FC. Na najniższym stopniu podium znaleźli się zawodnicy KS Chojnowianki. IV miejsce zajęli piłkarze Konfeksu Legnica, a V chłopcy z BKS Bolesławiec. Rozdano także na-grody indywidualne. Królem strzelców został Allan Chebli z duńskiej grupy Nykobing FC! Najlepszym bramkarzem okazał się Jakub Wojtas z Miedź Legnica S.A, natomiast najlepszym zawodnikiem turnieju Maciej Wengrzyn z KS Chojnowianka! Puchary i medale ufundowane przez samorząd wręczali zawodnikom burmistrz Jan Serkies oraz dyrektor SP 4 Beata Miler-Kornicka.


(szerokość: 375 / wysokość: 249)(szerokość: 375 / wysokość: 249)

(szerokość: 375 / wysokość: 249)


Dodatkową nagrodą dla sportowców z Danii i Chojnowa była wizyta na stadionie Zagłębia Lubin, gdzie młodzież, tym razem w roli kibiców, dopingowała piłkarzy podczas profesjonalnego meczu Zagłębia z Górnikiem Zabrze.

Goście mieli także okazję zwiedzić Chojnów, nasze zabytki, spotkali się z władzami naszego miasta i swoimi rówieśnikami w "czwórce", korzystali z miejscowych atrakcji - basenu, squosha, kosztowali polskiej kuchni, odwiedzili Legnicę. 

Kilka wspólnie spędzonych dni, dla obu stron, będą niezapomnianą przygodą, którą z pewnością współpracujące placówki będą kontynuować.

 

egNapisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama