Chojnowianka u stóp Leonidasa - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.pl



artykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzy



Chojnowianka u stóp Leonidasa




Po zdobyciu wicemistrzostwa świata w biegu 24-godzinnym Aleksandra Niwińska osiągnęła kolejny spektakularny sukces. Nasza ultramaratonka zajęła trzecie miejsce w niezwykle prestiżowym biegu Spartathlon Ultra Race na dystansie 246 kilometrów!


(szerokość: 750 / wysokość: 500)


Pochodząca z Chojnowa lekkoatletka pokonała wymagającą trasę w czasie 26 godzin i 28 minut, co jest 6. polskim wynikiem w 35-letniej historii tego biegu wliczając występy mężczyzn.(szerokość: 375 / wysokość: 499)

Spartathlon to najbardziej wymagający tego typu bieg w Europie. Rozpoczyna się pod Partenonem w Atenach o 7:00 w ostatni piątek września i wiedzie przez starożytne miasta takie jak Korynt, Nemea,  czy Tegea. Meta znajduje się w Sparcie pod pomnikiem króla Leonidasa. Na trasie biegu jest aż 75 punktów kontrolnych z limitami czasowymi, obowiązują rygorystyczne przepisy, można pomagać biegaczowi wyłącznie na 15 z nich. Droga jest mocno pagórkowata, podbiegi są bardzo długie i wyczerpujące, a najtrudniejszy fragment trasy ma miejsce w drugiej części wyścigu.

 

Aby zakwalifikować się do Spartathlonu trzeba spełnić określone wymogi. Co roku na trasie staje zaledwie 390 wyselekcjonowanych biegaczy z całego świata, z czego często mniej niż połowa mieści się w 36-godzinnym limicie czasowym i dociera do mety.

W tegorocznej edycji od startu Aleksandra biegła bardzo rozsądnie, systematycznie przesuwając się w klasyfikacji generalnej. Kontrolowała sytuację, trzymała się ustalonej wcześniej taktyki, co zaprocentowało w późniejszej fazie wyścigu.

W najtrudniejszym momencie trasy przypuściła atak na medalową pozycję, której nie oddała już do samej mety.

 

Serdecznie gratulujemy naszej zawodniczce i życzymy kolejnych tak spektakularnych sukcesów!




Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama