Jest nadzieja - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyJest nadzieja
Ogłoszoną na 25 października akcję oddawania próbek krwi i rejestracji do Krajowego Banku Dawców Szpiku uznać należy za sukces. Z pomocą 5.letniemu Miłoszowi, który pilnie potrzebuje prze-szczepu krwi, pośpieszyło 130 mieszkańców miasta i gminy Chojnów. Każdy z nich, po wypełnieniu ankiety, ofiarował fiolkę krwi do badań laboratoryjnych, wyrażając tym samym chęć rejestracji w Banku Dawców. Mniej więcej w tym samym czasie, taka sama akcja przebiegała w pobliskiej Złotoryi. W sumie na apel rodziny odpowiedziało ponad 400 osób! To wspaniały rezultat i nawet jeżeli żadna z tych osób nie okaże się genetycznym bliźniakiem Miłosza, jest szansa, że będzie mogła pomóc innej potrzebującej osobie. Wszyscy jednak żywią nadzieje, że jedna z setek fiolek okaże się tą, na którą czeka pięcioletni Miłosz Pisarski.


(szerokość: 750 / wysokość: 499)


Według danych Centralnego Rejestru Niespokrewnionych Potencjalnych Dawców Szpiku i Krwi Pępowinowej z ubiegłego roku w Polsce było ponad milion osób gotowych oddać swoje komórki krwiotwórcze. Od 2006 do końca 2015 roku ponad 4 tys. pacjentów w całej Polsce otrzymało alogeniczny przeszczep komórek krwiotwórczych w ramach terapii nowotworów krwi i wielu innych schorzeń szpiku kostnego, w tym 2457 transplantacji odbyło się dzięki dawcom niespokrewnionym. Te dane stawiają nas w światowej czołówce.

Kolejne akcje organizowane na terenie kraju (także ta w Chojnowie) podnoszą średnią zwiększając tym samym szansę dla biorców. Tego typu  przedsięwzięcia są, bezsprzecznie, istotną lekcją działania dla dobra wspólnego.

 

 (szerokość: 750 / wysokość: 499)

 

Rodzina Państwa Pisarskich serdecznie dziękuje burmistrzowi Chojnowa Janowi Serkiesowi

za ogromną pomoc i nieocenione wsparcie

przy organizacji akcji, księdzu proboszczowi Markowi Osmulskiemu

i księdzu proboszczowi Mirosławowi Makowskiemu za włączenie się

w propagowanie akcji, a także wszystkim tym, którzy przyszli

do Domu Schrama i z wielkim sercem, bezinteresownie poddali się badaniom.

DZIĘKUJEMY!!!eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama