Lekcja muzyki w dawnym salonie - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyLekcja muzyki w dawnym salonie
(szerokość: 640 / wysokość: 426)


"Lekcja muzyki w dawnym salonie" przy-gotowana przez uczestników Pracowni Wokalnej Agnieszki Justyny Szumiło, to barwne połączenie zmysłów wzroku i słuchu. Niesamowite talenty i przepiękna inscenizacja zabrały słuchaczy w podróż do epok przeszłości.

Koncert w sali recitalowej Domu Kultury zgromadził gości z Chojnowa, Legnicy i Wrocławia. Artystów i publiczność przywitał Stanisław Horodecki - dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji. Słowem wstępu przypomniał, że językiem miłości nie jest powszechnie uważany język angielski, a włoski i francuski.

(szerokość: 375 / wysokość: 249)


Za dekoracje malarską, część umeblowania i stylizacje podziękowano Krystynie Czapskiej, Mirosławowi Zatorskiemu i Jerzemu Janusowi. Salon pałacowy stylizowany na  wiek XVIII, to przestrzeń romantyczna, urokliwa i przytulna. Czas otulony ciepłem z kominka, aromatyczną herbatą i twórczym spędzaniem wieczorów owocował w rozwijanie talentów i pasji. Pani Agnieszka Justyna Szumiło dziękowała swoim uczennicom za wiele wspólnych projektów: "Moje serce podzielone jest na miliardy kawałów, każdy ma swoje miejsce". Miłość do muzyki i poświęcanie czasu na rozwijanie artystycznych talentów są kwintesencją życia. W pracowni muzycznej kultywowane jest wychowanie przez sztukę: "Ludzie żyją świadomością, że kultura i dobre obyczaje są solą tego życia. Muzyka, malarstwo, poezja, literatura, taniec, teatr sprawiają, że stajemy się wartościowymi ludźmi. Dziś mamy duży dostęp do kultury, kiedyś był to przywilej". (szerokość: 375 / wysokość: 249)

Zostało zaprezentowanych trzynaście utworów o miłości w różnych odcieniach. Koniec wieku XVII i wiek XVIII przepełnione były muzyką, wyrażającą głębie emocji, wrażliwej opowieści swojej uczuciowej drogi czy epizodu.

Aktorski szyk, artystyczny wdzięk i wykwintne wcielenie się w emocjonalność dworskiej etykiety, nadały całemu występowi malowniczej kreacji, przyjemności słuchania i oglądania. Miłość opowie-dziana pieśnią oddaje nie tylko wokalne brzmienie, ale i przenika dusze. Radość, szczęście, złamane serce, ból rozstania wiążą się z głębią przeżyć, które w dawnym salonie rozbrzmiewały i nastrajały do przeżywania uczuć przez sztukę.

VII Chojnowska Jesień z Muzyką Dawną, to happening, który swoimi ariami, ariettami i canzonami ukazał piękno śpiewu i urody dawnego życia.

Jan Jacquez Roussoue pisał: "Miłość tworzy bohaterów" - uczniowie wraz ze śpiewaczką Agnieszką Justyną Szumiło zdecydowanie stworzyli artystyczną kompozycję, która oczarowała zgromadzonych gości.

Mimo, że jesień dopiero ubiera w swe szaty nasz krajobraz, to z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie w historycznej i melodyjnej odsłonie.


(szerokość: 640 / wysokość: 426)

(szerokość: 640 / wysokość: 426)

(szerokość: 640 / wysokość: 426)

 
K.Burzmińska
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama