Bal Wszystkich Świętych - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyBal Wszystkich Świętych
Kim są święci? To osoby, które są wzorem do naśladowania. Dobro, uśmiech, radość, ale często też umiejętność znoszenia trudności i bólu, charakteryzuje życie osób kanonizowanych i błogosławionych.


(szerokość: 375 / wysokość: 250)(szerokość: 375 / wysokość: 250)


W tym roku, w ostatnim dniu października "wszyscy święci" przeszli ulicami naszego miasta. Dzieci, które przebrały się za różnych patronów, zebrały się przy Szkole Podstawowej nr 3. Stamtąd barwnym korowodem, z uśmiechem na buzi, śpiewały pieśni religijne.(szerokość: 375 / wysokość: 250)(szerokość: 375 / wysokość: 250)


W kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP wszystkich niecodziennych gości przywitał ksiądz proboszcz Mirosław Makowski. Wierni odmówili wspólnie Litanię do Wszystkich Świętych oraz dziesiątkę różańca świętego. Następnie dzieci zaprezentowały się jako święci w swoich pięknych strojach. Święty Józef, święta Weronika, święta Jadwiga Śląska, święty Marcin, to tylko niektórzy z religijnych patronów naszych imion, miast, zawodów, krajów, których wybrały dzieci.


(szerokość: 375 / wysokość: 250)(szerokość: 375 / wysokość: 250)


Uroczyste popołudnie zakończyło się wspaniałą zabawą, w Domu Schrama. "Bal wszystkich Świętych" został zorganizowany przez siostrę Hiacyntę z Ochronki Sióstr Służebniczek w Chojnowie.

 

Piękna inicjatywa w przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych była kreatywną formą edukacji.

 
K. Burzmińska
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama