W cztery oczy z policją - epilog - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyW cztery oczy z policją - epilog
17 września w Urzędzie Miejskim, mieszkańców Chojnowa przyjmował Komendant Policji Miejskiej w Legnicy mł. insp. Jan Król. Spotkanie miało na celu pozyskanie informacji od lokalnej społeczności na temat bezpieczeństwa w mieście i pracy miejscowych funkcjonariuszy.
- Jestem zdania, że tylko na zasadach współpracy można osiagnąć zamierzony cel - mówi komendat J. Król. - Dlatego tak ważne są dla nas opinie mieszkańców i ich propozycje usprawnienia pewnych zagadnień związanych z bezpieczeństwem.
Jednym z głównych zagrożeń, zdaniem chojnowian, jest w naszym mieście nieprzestrzeganie przez kierowców ograniczeń prędkości . Zaraz potem wymieniali hałaśliwe i chuligańskie zachowanie naszej młodzieży, zwłaszcza w godzinach wieczornych.
- To problemy większości miast. Ale wierzę, że już wkrótce sytuacja zmieni się na korzyść pragnących spokoju i bezpieczeństwa obywateli. Pomogą w tym bez wątpienia wzmożone patrole oraz ustawiona w odpowiednim miejscu makieta policjanta i radiowozu, która sprawdza się już od kilku lat w wielu miejscach naszego kraju. Trwają także rozmowy dotyczące zamontowania wideorapidu czyli urządzenia rejestrującego i wykonującego zdjęcia oraz kolejnej kamery w mieście. Wspólnie z władzami miasta zastanawiamy się także nad możliwością utworzenia jednoosobowego stanowiska obsługi centrum monitoringu w tutejszym komisariacie. Pocieszającym jest fakt, że mieszkańcy Chojnowa już zauważają zmiany i wzmożoną pracę policji.
Komendant KPM w Legnicy planuje kolejne spotkania z mieszkańcami. O ich terminach będziemy informować na łamach "GCh".
Uzupełnieniem wypowiedzi komendanta Króla jest informacja jaka dotarła do naszej redakcji od Sekretarza Ruchu Drogowego KMP w Legnicy nadkom. Ireneusz Sobków. Dotyczy ona stanu bezpieczeństwa na terenie miasta i gminy Chojnów w okresie od 1 do 21 września. Czytamy w niej m.in.:
"Na terenie miasta Chojnowa doszło do 6 kolizji drogowych i 3 wypadków, w których 4 osoby zostały ranne. Natomiast na terenie gminy Chojnów odnotowano 3 kolizje i 3 wypadki drogowe, w których 2 osoby zostały zabite a 2 odniosło obrażenia. Do większości zdarzeń doszło w godzinach rannych i popołudniowych, gdy występuje największe natężenie ruchu kołowego.
W związku z tym, od dnia 10.09.2003 roku Selekcja Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, wspólnie z policjantami z Komisariatu Policji w Chojnowie zaplanowała działania porządkowo-prewencyjne, których głównym celem jest zahamowanie wzrostu liczby zdarzeń drogowych oraz reagowanie na wykroczenia, które są główną przyczyną wypadków i kolizji np. nadmierna prędkość, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, czy też stan nietrzeźwy.
Od dnia 10.09 do 21.09.2003r. policjanci SRD KMP Legnica uzyskali ma terenie miasta i gminy Chojnów następujące wyniki;
- skontrolowanych pojazdów - 96
- ujawniono wykroczeń - 75
- nałożono mandatów karnych - 60 na sumę 14000 zł.
- zatrzymano dowodów rejestracyjnych - 20
- sporządzono wniosków do Sądu Grodzkiego - 2
- ujawniono nietrzeźwych kierujących - 3
Natomiast policjanci z KP Chojnów ujawnili w tym samym czasie ponad 20. nietrzeźwych użytkowników dróg.Sto koni dla policji

      26 września, władze miasta i gminy Chojnów przekazały komendantowi Komisariatu Policji w Chojnowie kluczyki do nowego opla astry II. To kolejny, ósmy już radiowóz na stanie tutejszego komisariatu, a drugi, jaki współfinansowały dwa samorządy.
Połowę czyli 30 tys. zł gminy podzieliły między sobą, drugą część pokryła komenda.
Ciekawostką w tym radiowozie są siedzenia w tylnej części pojazdu, przeznaczone dla zatrzymanych. Plastikowe fotele, bez tapicerki, zapewne nie należą do najwygodnejszych, ale z pewnością są praktyczne. "Opiekun" nowego radiowozu, starszy posterunkowy Zbigniew Darmoros, twierdzi, że to najlepszy model w posiadaniu chojnowskiej policji. Astra rozwija maksymalną prędkość do 220 km, a pod maską ma niemal 100 koni mechanicznych.
Pierwszej jazdy próbnej dokonał burmistrz Jan Serkies w towarzystwie wicewójt Wandy Chomiczewskiej objeżdżając główne arterie chojnowskiego grodu.
- Zdecydowaliśmy się na pomoc w zakupie tego radiowozu, mając na względzie bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta - wyjaśnia burmistrz - Sprawny policyjny tabor, to połowa sukcesu w walce z przestępczością. To nie jedyny i nie ostatni krok władz skierowany w stronę poprawy bezpieczeństwa w Chojnowie.


Redakcja
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
Ladny Chu...2009-09-29KaRa$
SUUUUPEEEEEEEERRRRRRRR2007-11-13Klaudia:)))
Bolek Wielki, Misterz, Mistrz,.....2007-08-11Arek A. i Mariusz S.
anonim2006-10-26brak
ad. OPIEKUN RADIOWOZU2004-11-27MS
Opiekun radiowozu2004-03-18Gall Anonim
No niezle2003-10-13mich
Jeszcze2003-10-13mich

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama