Na świątecznym jarmarku - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyNa świątecznym jarmarku(szerokość: 640 / wysokość: 426)


Plenerowy jarmark bożonarodzeniowy, to od kilku lat tradycja każdej większej

i mniejszej aglomeracji. Od 5 kultywuje ją także Chojnów.


(szerokość: 640 / wysokość: 426)


Krótko przed grudniowymi świętami centrum naszego miasta wypełniają stragany. Na nich moc wyrobów rękodzielniczych nie pozostawiających wątpliwości, do jakich świąt się zbliżamy.


(szerokość: 640 / wysokość: 426)


Stroiki różnego gatunku, świeczki, bombki, aniołki, renifery, Mikołaje, ciasta, ciasteczka i wiele, wiele innych artystycznych rękodzieł przyciągają mieszkańców oryginalnością i estetyką.


(szerokość: 640 / wysokość: 426)


10 grudnia, już od godziny 15, w Rynku zrobiło się tłoczno i wesoło. Oświetlone migoczącymi światełkami kramy stały się tłem dla innych atrakcyjnych wydarzeń. Ze sceny płynęły kolędy i pastorałki w folkowym stylu . Mieszkańcy wsłuchiwali się w bożonarodzeniowe melodie w wykonaniu Przyjaciółek z Niedźwiedzic, Michalinek z Konradówki i Piotrowic oraz kapeli góralskiej Antoniego Gluzy ze Szczyrku. Na nasz Jarmark przybył nie jeden, a kilku Mikołajów. Dwóch rozdawało cukierki, dwóch innych zapraszało na przejażdżkę "kucyko-reniferem", a między nimi kilku jeszcze pomocników w mikołajkowych czapkach. A ponad tłumem dumnie kroczył wielbłąd przypominając o wędrówce Trzech Króli.


(szerokość: 640 / wysokość: 426)


Kto już obejrzał straganowe propozycje, spotkał się z Siwobrodym, skosztował oferowanych potraw obowiązkowo fotografował okazałą, mieniącą się feerią barw bombkę i nowy element miejskiej dekoracji - sympatycznego renifera z saniami.


(szerokość: 640 / wysokość: 426)


Stałym punktem chojnowskiego jarmarku jest spotkanie przy Papieskim Drzewku posadzonym z okazji kanonizacji św. Jana Pawła II. Świerk przy naszej farze, tego właśnie dnia, w asyście mieszkańców i góralskiej kapeli uroczyście rozbłyska magicznymi światełkami.

Gwar, świąteczny zapach unoszący się w powietrzu, melodie tak bliskie naszemu sercu, blask kolorowych światełek i urokliwy klimat z pewnością nastroiły świątecznie wszystkich, którzy tego dnia, mimo chłodu, zdecydowali się przyjść na chojnowski Jarmark 


(szerokość: 640 / wysokość: 427)eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama