Hej kolęda, kolęda! - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyHej kolęda, kolęda!Tradycja kolędowania w Polsce sięga wieku XV. Pieśni o narodzinach Dzieciątka Jezus są w naszej kulturze nieodzownym elementem obchodów Bożego Narodzenia. Śpiewana modlitwa, to nie tylko opis wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat, to także nośnik życzeń. Winszowanie pomyślności, szczęścia i zdrowia, to piękny zwyczaj, który kultywują od kilkunastu lat dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 4. Burmistrz miasta Jan Serkies dyrektor Beata Miler-Kornicka wraz z chórem „Allegro" i zespołem instrumentalnym pod opieką Zenona Chmielewskiego, co roku odwiedza stolicę Dolnego Śląska, by złożyć życzenia świąteczne i noworoczne.


(szerokość: 375 / wysokość: 249)(szerokość: 375 / wysokość: 249)


(szerokość: 375 / wysokość: 249)(szerokość: 375 / wysokość: 249)


Żywiołowy śpiew rozbrzmiewał 21 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim i Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Utalentowani uczniowie zaprezentowali się pięknie pod względem muzycznym i wizualnym.

Radość wspólnego kolędowania i wzajemnych życzeń była miłym podsumowaniem mijających dwunastu miesięcy i serdecznym przywitaniem Nowego Roku.


(szerokość: 375 / wysokość: 249)(szerokość: 375 / wysokość: 249)


(szerokość: 640 / wysokość: 426)
K.Burzmińska
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama