Budżet 2018 - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyBudżet 2018 

Wyjątkowo wcześnie, bo już 12 grudnia władze miasta Chojnowa podjęły uchwałę o miejskim budżecie na 2018 rok.

- To będzie kolejny pracowity rok – mówi burmistrz Jan Serkies. - Przed nami wiele inwestycji oczekiwanych przez mieszkańców Chojnowa. Na ten cel zaplanowaliśmy w budżecie ponad 14 mln złotych.

Największą przyszłoroczną inwestycją będzie Budowa Centrum Medycznego dla regionu Chojnowa. Kwota 4.567.856,68 zł przeznaczona na lecznictwo ambulatoryjne obejmuje także dofinansowanie dla rozbudowującej się przychodni - nowego budynku Centrum.

W planie jest też modernizacja Parku Śródmiejskiego - wykonano już nowe oświetlenie, prace konserwatorskie rozpoczną się po rozstrzygnięciu przetargu.

Plan tegorocznych inwestycji obejmuje także budowę rurociągu przesyłowego wody z ujęć wodnych w Konradówce do Stacji Uzdatniania Wody w Chojnowie, budowę sieci wodno-kanalizacyjnej w ciągu ulicy Komuny Paryskiej oraz modernizację Placu Dworcowego.

Na kontynuację programu ograniczania niskiej emisji na terenie Chojnowa zabezpieczono w miejskim budżecie 500 tys. zł i 200 tys zł na zadania w ramach Budżetu Obywatelskiego.

W 2018 roku powstaną nowe ulice – m.in. ul. Matejki, Solskiego, Słowiańska, Gen. W. Andersa wraz z oświetleniem; wymieniane będzie oświetlenie drogowe, modernizacji poddane będą kolejne miejskie chodniki i parkingi.

Zaplanowano także prace modernizacyjne w placówka oświatowych i jednostkach organizacyjnych - m.in. modernizację stołówki szkolnej SP4.

27% miejskich wydatków przeznaczono na oświatę i wychowanie, 20% na rodzinę, 9% na transport i łączność, 13% na gospodarkę komunalną i ochronę środowiska .
opr. eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama