Ferie z biblioteką - „Twórczo z książką” - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyFerie z biblioteką - „Twórczo z książką”
Hasło tegorocznych „Ferii z Biblioteką" brzmiało Twórczo z książką. Przez kilka dni razem z dziećmi bawiliśmy się wesoło i twórczo.


(szerokość: 640 / wysokość: 432)Zacznijmy od początku. 22 stycznia, po przeczytaniu fragmentu książki „Przyszywany dziadek" Stanisławy Domagalskiej, uczestnicy zajęć z ochotą tworzyli uroczyste laurki dla babci i dziadka z okazji ich święta. A na podstawie innej książki, „Co babcia i dziadek śpiewali kiedy byli mali", zaproponowaliśmy dzieciom kilka zabaw, z których najlepszą okazała się Jawor, jaworowi ludzie.

Potem było spotkanie z aktorkami z Teatru w Drodze z Lubina. Anna Chojnacka i Joanna Szerel w bardzo pomysłowy sposób przedstawiły baśń H.Ch. Andersena „Słowik". Po obejrzeniu przedstawienia dzieci wykonywały ilustracje związane ze spektaklem.

Kolejne dni były również teatralne. Najpierw działania z teatrem japońskim kamishibai i bajką „Groszek", w której dzieci odgrywały rolę tytułowego bohatera. Także i po tym przedstawieniu nie zabrakło akcentu plastycznego – rysowania dalszych losów zielonego Groszka.

A następnego dnia odbyły się zajęcia pn. „teatr rąk i nóg". Uczestnicy losowali  wiersze Jana Brzechwy i po wykonaniu ich bohaterów przedstawiały, z zachowaniem ustalonych reguł, treść utworów. Ostatni dzień naszych ferii, 26 stycznia, to intensywna zabawa integracyjna „Ćwierćland" kształtująca umiejętność porozumiewania się ze sobą, ucząca współpracy i rozwijania twórczego myślenia. Dzieci w kreatywny sposób prezentowały wizje swoich kolorowych państw.

(szerokość: 640 / wysokość: 459)

(szerokość: 640 / wysokość: 480)

(szerokość: 640 / wysokość: 410)

(szerokość: 565 / wysokość: 480)

(szerokość: 592 / wysokość: 480)

(szerokość: 640 / wysokość: 480)

(szerokość: 560 / wysokość: 480)

mbp
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama