SZKOŁY DONOSZĄ - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzySZKOŁY DONOSZĄSpotkanie z IndianamiUczniom ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej w Chojnowie dzień 26.09.2003r. dostarczył niezwykłych i niezapomnianych wrażeń. Sprawiła to wycieczka czwartoklasistów do Biskupina na IX Festyn Archeologiczny. Zwiedzanie starosłowiańskiej osady zostało uatrakcyjnione możliwością odbycia podróży w przeszłość mieszkańców Ameryki Północnej. Dzieci zobaczyły stylizowane tańce i stroje indiańskie, prezentowane m.in. przez rdzennych mieszkańców Nowego Świata. Ponadto uczniowie zwiedzili wioskę indiańską oraz prasłowiańska zagrodę Wisza, która „zagrała" w „Starej Baśni" Jerzego Hoffmana. Uczestników wycieczki porwały swoim wdziękiem i oryginalnością ludowe tańce irlandzkie, które były jedną z atrakcji przygotowanych przez organizatorów festiwalu.
Następnymi etapami wycieczki były Gniezno i Puszczykówko. W pierwszej stolicy Polski dzieci mogły podziwiać wspaniały i unikalny średniowieczny zabytek katedrę wraz ze słynnymi Drzwiami Gnieźnieńskimi. W Puszczykówku uczniowie zwiedzili Muzeum- Pracownię Arkadego Fiedlera. Wysłuchały też gawędy o tym sławnym podróżniku i pisarzu, którą opowiadał syn założyciela pracowni. W „Ogrodzie Tolerancji" uczestnicy wyprawy fotografowali się w cieniu sfinksa i sławnych głów z Wysp Wielkanocnych. Zmęczeni trudami podróży mogli podreperować swoje zdrowie w „murach" piramidy Cheopsa, słuchając opowieści o wierzeniach i zwyczajach starożytnych Egipcjan.

******************************************

"Januszki"" 2003 w SP-4


Dzień Edukacji Narodowej, to święto tych, którzy nauczają, wychowują, kształtują charakter i osobowości młodych ludzi. W naszych nawet najlepszych poczynaniach w pracy z uczniami, nie można osiagnąć dobrych rezultatów bez jednolitości działań wychowawczo-dydaktycznych pomiędzy domem a szkołą. Praca nauczyciela jest trudna, ale zarazem piękna i twórcza, bo jej tworzywem jest człowiek z całym swoim bagażem zawiłości, które trzeba rozwikłać i uporządkować.
Ten dzień, to także okazja do przeprowadzenia wywiadu z głową i duszą SP-4 im Janusza Korczaka, z panem Andrzejem Przybyszem.
- E.K. - Jaka jest pana opinia na temat szkoły, którą Pan kieruje?
- A.P. - Kadra, to 52 osoby, a każda z nich jest inna. Inna pod względem osobowości i inna pod względem widzenia dzisiejszej rzeczywistości, ale jest to kadra ambitna, otwarta na zmiany, dająca z siebie wszystko to co najlepsze.
- E.K. - Co pana tak najbardziej cieszy, a co martwi, w wykonywanej przez pana pracy?
- A.P. - Chciałbym, aby każdy uczeń wychodzący z naszej szkoły nie miał kłopotów z nauką w gimnazjum, aby w życiu kierował się takimi zasadami jak: tolerancja, uczciwość, prawdomówność, solidarność w nauce i w pracy. Chciałbym, aby był wrażliwy i umiał się poruszać w otaczającym go świecie - to by mnie bardzo cieszyło.
- E.K. - Czego życzyłby pan sobie i swoim pracownikom?
- A.P. - Myślę, że gdyby spełniony był 1% tego, czego sobie życzymy, oświata wyglądałaby inaczej. Wszystkim koleżankom i kolegom życzę zdrowia, uśmiechu i przyjaźni, wytrwałości w dążeniu do realizacji stawianych sobie celów, marzeń i ich spełnienia.
W dniu poprzedzającym święto nauczycieli, Samorząd Uczniowski pod opieką pani Anny Denisiak przygotował akademię.
W przeplatance pięknie zaśpiewanych piosenek, powiązanych z życzeniami dla nauczycieli wystąpił wokalny zespół - "Fantazja", prowadzony przez Zenona Chmielewskiego oraz równie znany wszystkim zespół akrobatyczno-taneczny "REEPLAY", prowadzony przez panią Beatę Kornicką i panią Renatę Rychlińską. Punktem kulminacyjnym w całym tym wydarzeniu były nominacje w przeróżnych bardzo pomysłowych kategoriach, a w ich konsekwencji nagrody - statuetki "Januszki - 2003" wykonane ręką plastyka, Ireneusza Józefczuka.
Trzeba przyznać, iż uczniowie mieli wspaniałe pomysły na przyznawanie nagrody za prace nauczyciela w różnych kategoriach. I tak dla przykładu:
- świetnie uczący nauczyciel - kategoria: "Złoty nauczyciel"
- bardzo punktualny nauczyciel - kategoria: "Szwajcarski zegarek"
- wszystko widzący nauczyciel, szczególnie na przerwach - kategoria: "Sokoli wzrok"
- wysysacz wiedzy uczniów - kategoria: "Wampir roku"
- głośny nauczyciel, lubiący prowadzić imprezy - kategoria: "Mikrofon roku"Wszyscy świetnie się bawili, bo zabawa była przednia. Z rąk uczniów nauczyciele otrzymali symboliczną różę jako wyraz uznania i szacunku.
Dla takich chwil (i nie tylko), warto uczyć i wychowywać tych, którzy będą stanowić naszą przyszłość.


Ewa Konarska - rzecznik prasowy SP-4
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
ElOcrTLEWC2016-07-27jxDvKSJl
rSMNBCE4Rtl2014-01-1937uiKjibEm
OPYR2004-05-07TO TYLKO JA

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama