Powietrze pod kontrolą - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyPowietrze pod kontroląUrząd Miejski w Chojnowie zainstalował system informacyjno-pomiarowy, czyli czujnik monitorujący jakość powietrza. Oprogramowanie autorskiego, zintegrowanego systemu informacyjno-pomiarowego marki Beskid Instruments jest zaprojektowane tak, aby w czytelny sposób generowało dane aktualne na wykresach, przedstawiało stan powietrza na mapie oraz umożliwiało zapoznanie się z danymi historycznymi. Sensory rejestrują dane w sposób ciągły próbkując zawartość pyłów zawieszonych w powietrzu co kilka sekund przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Dane zapisywane są w równych interwałach kilka razy na godzinę i przesyłane na dedykowany serwer co gwarantuje ich wysoką rozdzielczość, aktualność pomiaru i integralność.


(szerokość: 565 / wysokość: 376)


Wskaźniki powietrza w Chojnowie śledzić można na oficjalnej stronie miasta chojnow.eu w zakładce "Pomiar zanieczyszczenia powietrza". System posiada także aplikację na urządzenia mobilne. Zarejestrowani mogą śledzić jakość powietrza we wszystkich miejscowościach, w których w/w firma zainstalowała czujniki.

Podstawową funkcją aplikacji jest wyświetlenie aktualnego stanu powietrza dla takich substancji jak: pył zawieszony PM10, PM2.5, PM1.0, wilgotność oraz temperatura.

Aplikacja "Monitoring Powietrza BI" dostępna jest bezpłatnie na telefony

z systemami Android oraz iOS.

 

Google Play (Android) https://goo.gl/LZgRKP

App Store (iOS)  https://itunes.apple.com-/pl/app/monitoring-powietrza-bi/-d1279503939?mt=8


Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama