Dzień Kolorowej Skarpetki - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyDzień Kolorowej Skarpetki
(szerokość: 375 / wysokość: 210)

21 marca w Niepublicznym Przedszkolu Terapeutycznym odbyło się spotkanie z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa pod hasłem: Dzień kolorowej skarpetki. Zostali na nie zaproszeni podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy nr 2 Chojnowie. Dzieci z ogromną radością przywitały przybyłych gości piosenką: "Wszyscy są witam Was, zaczynamy już czas".


(szerokość: 640 / wysokość: 360)


Na początku, w geście jedności z osobami z Zespołem Downa, nastąpiło uroczyste założenie kolorowych skarpetek. Skarpety "nie do pary" są symbolem niedopasowania genotypowego osób z zespołem Downa. Z drugiej strony dają możliwość pokazania, że niezależnie od tego, jakim się jest, można być zawsze radosnym i mieć kolorowe życie. Nie trzeba "idealnie pasować", żeby być szczęśliwym. To także szansa na zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat zespołu Downa.


(szerokość: 640 / wysokość: 360)

(szerokość: 640 / wysokość: 360)Następnie wspólnie zatańczono wokół lalki Zuzi przy piosence "Zuzia, lalka nieduża". Oczywiście przedszkolaki nie zapomniały o ubraniu swojej kochanej lali dwóch różnych skarpetek. Występ dzieci umilił czas wszystkim zgromadzonym.
(szerokość: 640 / wysokość: 360)

Nie zabrakło również wspólnych zabaw i tańców. Przybyli goście, jak zawsze, przygotowali miłą niespodziankę dla przedszkolnych pociech. W tym dniu przypada też Pierwszy Dzień Wiosny, Pani Ewa w imieniu gości recytowała swój autorski wiersz "Wiosna" dedykując go wszystkim dzieciom. Wiele radości przyniosło wspólne wykonanie i ozdobienie kolorowych skarpetek, które zostały uroczyście powieszone na wystawie. 

Tradycyjnie pamiętano o pamiątkowych zdjęciach oraz słodkim poczęstunku, podczas którego przywołano miłe wspomnienia z wcześniejszych spotkań obu placówek.


(szerokość: 375 / wysokość: 210)


Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama