"Chwilę wykorzystać do cna" - wernisaż Danuty Danielewicz - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzy"Chwilę wykorzystać do cna" - wernisaż Danuty Danielewicz(szerokość: 640 / wysokość: 427)

6 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się wernisaż "Poezja i pędzel". Artystką prezentującą swój twórczy dorobek była Danuta Danielewicz. Poetka, malarka, aktorka - niezwykła osobowość, która spełnia swoje marzenia i czerpie z życia wiele inspiracji.
To już druga wystawa w Galerii Młodych, w 2016 roku mieszkańcy Chojnowa mogli oglądać prace pt. "Jesienią malowane". Legniczanka od sześciu lat maluje i wykonuje ozdoby z ceramiki, a pisze od siedemnastu lat.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)

(szerokość: 640 / wysokość: 427)
Pani Danielewicz przyznała, że po narodzinach wnuków obudził się w niej talent pisarski: "To co widzę - to opisuję. Co czuję, to co dobre i złe. Spełniam swoje marzenia tworząc, rezultaty są widoczne w wydaniach moich tomików. Życie jest tak krótkie, że trzeba je brać garściami, nie poddawać się, nawet wbrew przeciwnościom losu. Więcej się uśmiecham, nikogo nie obarczam swoimi troskami, dzięki temu ludzie garną do mnie, życie staje się piękniejsze, gdy się nim zwyczajnie cieszymy" - mówiła artystka.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


Wystawa twórczości Danuty Danielewicz podzielona była na dwie części. Pierwsza dotyczyła malarskiego oraz manualnego talentu zaś druga poświęcona była poezji z debiutanckiego tomiku "Światłocienie". (szerokość: 640 / wysokość: 427)

Wiersze czytała p. Dorota Chopkowicz, która urzekła słuchaczy interpretacją utworów. Wiele barw, emocji i szczerości króluje w poezji legniczanki. Zachwyt nad światem jest sztandarem - według artystki, który koloruje przestrzeń i wciąż inspiruje: "Każdy chciałby coś po sobie zostawić. Ja także chcę. Życie to jest cud, jesteśmy chwilę i musimy tą chwilę wykorzystać do cna".


(szerokość: 640 / wysokość: 427)
Wystawę można oglądać do końca maja.


Serdecznie zapraszamy!

 
K. Burzmińska
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama