60 lat Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich w Chojnowie - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzy60 lat Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich w ChojnowieZ okazji jubileuszu SIMP

przygotowało dla Czytelników Gazety Chojnowskiej

2.osobowe zaproszenia

na koncert 23.04.2018, o godz. 18.00.

W celu odbioru zaproszeń prosimy o kontakt

pod nr tel. 660 09 00 06.

Ilość miejsc ograniczona

 

 

W tym roku Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskichw Chojnowie obchodzi jubileusz 60-lecia działalności. Koło Zakładowe SIMP powstało w 1958 roku na terenie Dolnośląskiej Fabryki Wyrobów Metalowych "Dolzamet" z inicjatywy kadry technicznej. Przez długie lata koło zrzeszało inżynierów i techników, którzy swoją pracą i wiedzą w znacznym stopniu wpłynęli na rozwój zakładu.


Członkowie SIMP brali udział w opracowaniu technologii wytwarzania, konstrukcji i modernizacji wyrobów - dla podniesienia parametrów technologicznych; łącznie opracowano ponad 1700 rozwiązań racjonalizatorskich w tym zakresie.

SIMP prowadził również szkolenia i praktyczną naukę zawodów oraz zajęcia z zakresu przedmiotów zawodowych w formie kształcenia internistycznego dla pracujących - w ramach Technikum Mechanizacji Rolnictwa. Z inicjatywy SIMP podjęto decyzję o budowie Zespołu Szkół Zawodowych w Chojnowie, w którym nasi koledzy byli wykładowcami przedmiotów zawodowych mechanicznych.

Równolegle rozwijała się działalność integracyjna członków koła, były to m.in. wyjazdy z okazji Ostatniego dnia lata, Bale Andrzejkowe w Pałacyku i Jubilatce, rajdy samochodowe, uruchomienie klubu ALFA, w którym, poza spotkaniami członków, odbywały się dancingi oraz spotkania okolicznościowe z udziałem aktorów, naukowców, podróżników, pisarzy, a także kabaretów i artystów.

Od roku 2006 Koło Zakładowe przekształciło się w Koło Terenowe, zachowując tradycje i idee, które w SIMP pozostają niezmienne. Koło Terenowe SIMP kontynuuje działalność zarówno statutową, jak również integracyjną.

W ramach stowarzyszenia w Chojnowie funkcjonuje Ośrodek Doskonalenia Zawodowego i Rzeczoznawstwa SIMP-EKSPERT, który organizuje szkolenia techniczne - dla podnoszenia kwalifikacji osób oraz opracowuje różnego rodzaju dokumentacje techniczne, w tym orzeczenia o stanie bezpieczeństwa maszyn, instrukcje obsługi maszyn, opinie techniczne - na potrzeby firm i zakładów produkcyjnych.

Z okazji 60-lecia SIMP w Chojnowie 23 kwietnia 2018 r. w sali widowiskowej Domu Schrama w Chojnowie odbędzie się uroczystość jubileuszowa, w której wezmą udział obecni i byli członkowie SIMP oraz zaproszeni goście: przedstawiciele władz miasta, gminy i powiatu, przedstawiciele stowarzyszeń pokrewnych z terenu Chojnowa, dyrektorzy szkół, przedstawiciele firm z terenu Chojnowa, a także koledzy z kół SIMP działających w ramach Oddziału SIMP w Legnicy.

W programie uroczystości przewidziano wygłoszenie referatu okolicznościowego, związanego z historią SIMP w Chojnowie oraz wręczenie okolicznościowych dyplomów i medali.

Po części oficjalnej uroczystości goście zaproszeni zostaną na koncert pt. "Znasz-li ten kraj?"

Najpiękniejsze pieśni i arie operowe w wykonaniu tenora lirycznego - chojnowianina Bogusława Bidzińskiego przy fortepianowym akompaniamencie Stanisława Deji.

 

***************

 


(szerokość: 640 / wysokość: 435)


Bogusław Bidziński jest solistą opery w Zurychu. Rozwijanie swoich zdolności muzycznych rozpoczął w rodzinnym Chojnowie od nauki gry na akordeonie w Ognisku Muzycznym. Następnie uczył się gry na fagocie w Szkole Muzycznej w Legnicy, równocześnie pobierając lekcje śpiewu u prof. Joanny Jakubczak oraz prof. Beaty Pazio - Grygiel. Po skończeniu średniej szkoły kontynuował naukę jako adept w Państwowym Zespole Ludowym Pieśni i Tańca "Śląsk", a od roku 1994 studiował na Wydziale Wokalnym Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Występował m.in. jako: Tamino w "Czarodziejskim flecie" Mozarta, Leński w "Eugeniuszu Onieginie" Czajkowskiego, a także w roli Orombello w "Beatrice di Tenda" Belliniego oraz Ismael w "Nabucco" Verdiego. Bogusław Bidziński odnosi sukcesy jako solista również na krajowych scenach, m.in. Opery Narodowej w Warszawie, Teatru Wielkiego w Poznaniu, Opery na Zamku w Szczecinie, Opery Bałtyckiej w Gdańsku oraz na scenach zagranicznych, m.in.: Royal Festival Hall w Londynie, Bunkamura w Tokio, Opernhaus w Bayreuth.


Stanisław Deja jest absolwentem Konserwatorium w Sankt Petersburgu, laureatem wielu zagranicznych konkursów pianistycznych, m.in. Vercelli we Włoszech. Jest wybitnym interpretatorem muzyki Mozarta i Chopina. Koncertuje regularnie na terenie Niemiec i Skandynawii oraz jest stałym gościem w Filharmonii Monachijskiej. Przez 16 lat pracował jako spiker i dziennikarz Radia Wolna Europa w Monachium. W latach 2005-2006 gościł z wielkim sukcesem w Kalifornii: w San Diego, Carlsbad i Del Mar, a także w St. Petersburgu i Moskwie. Występował wspólnie ze słynnym kompozytorem i dyrygentem Krzysztofem Pendereckim.Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama