Spotkanie autorskie z Rafałem Witkiem - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzySpotkanie autorskie z Rafałem Witkiem
(szerokość: 565 / wysokość: 376)


W ramach XVIII edycji cyklu "Bliżej Książki" 13 kwietnia odbyło się spotkanie autorskie z Rafałem Witkiem. Autor w swym dorobku pisarskim posiada ponad dwadzieścia książek dla dzieci, jest laureatem licznych nagród i wyróżnień m.in. ogólnopolskiej nagrody literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, a w III edycji konkursu Książka przyjazna dziecku, powieść "Chłopiec z Lampedusy" zdobyła wyróżnienie oraz nagrodę główną w Konkursie Literackim im. Leopolda Staffa. Podczas spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej uczniowie klas trzecich mieli okazję poznać Rafała Witka i jego twórczość.


(szerokość: 565 / wysokość: 376)


(szerokość: 565 / wysokość: 376)


Uczniowie gorąco powitali pisarza, który wzbudził ich zainteresowanie nie tylko swoją osobą, ale i tajemniczą walizką. Autor zaproponował dzieciom wspólną zabawę, która polegała na losowaniu zagadkowych przedmiotów z walizki. W "maszynie losującej" znalazły się pluszowy koala, pompka do balonów, wąż prysznicowy, nabity pistolet zabawkowy czy kule bilardowe. Cóż te rzeczy mogą mieć wspólnego z Rafałem Witkiem? Otóż w ten nieszablonowy sposób Pan Rafał nawiązał do swoich książek. Każdy wylosowany przedmiot został zaprezentowany, a wszystkie konotacje zostały publiczności szczegółowo wyjaśnione.

 

(szerokość: 565 / wysokość: 376)


(szerokość: 565 / wysokość: 376)


Po prezentacji twórczości przyszedł czas na pytania. Uczniowie pragnęli dowiedzieć się więcej na temat autora, jego książek i zadali masę dociekliwych pytań: Dlaczego zaczął pisać? Ile czasu zajmuje napisanie książki ? Jaka jest ulubiona książka, którą by pan polecił? Która książka najlepiej się sprzedaje? "Każdy ma jakąś umiejętność, którą potrafi wykonywać i sprawia mu to przyjemność" - odpowiadał autor. - "Ja będąc w podstawówce odkryłem, że z łatwością przychodzi mi pisanie. Wiedziałem co, jak napisać i zajmowało mi to niewiele czasu, tak odkryłem swój talent. Napisanie książeczki średniej długości zajmuje mi około roku od momentu wymyślenia tematu, a to jest najtrudniejsze zadanie w procesie twórczym. Lubię wszystkie swoje książki, ale na ten moment jestem bardzo zadowolony z "Tresury pióra". To książka inna niż wszystkie, które dotychczas napisałem, książka tak zwana aktywnościowa, kurs pisania, wymyślania i fantazjowania. To świetna pomoc szkolna, która uczy tworzyć krótsze i dłuższe teksty. Bestsellerem zaś jest  książka "Maja na tropie jaja", która sprzedała się w nakładzie 150 tys. egzemplarzy".

 

Spotkanie autorskie zakończyło się długą kolejką po autografy i wieloma zdjęciami.

(szerokość: 565 / wysokość: 376)

(szerokość: 565 / wysokość: 376)


A. Czerniawska
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama