60 lat Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich w Chojnowie - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.pl



artykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzy



60 lat Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich w Chojnowie



(szerokość: 565 / wysokość: 376)


Koło Zakładowe SIMP powstało w 1958 roku na terenie Dolnośląskiej Fabryki Wyrobów Metalowych „Dolzamet". Przez długie lata koło zrzeszało inżynierów i techników, którzy swoją pracą i wiedzą w znacznym stopniu wpłynęli na rozwój zakładu.


23 kwietnia członkowie SIMP, sympatycy i zaproszeni goście wspólnie celebrowali 60.lecie działalności chojnowskiego stowarzyszenia. Uroczystość miała podniosły charakter. Zainaugurował ją okolicznościowy referat przybliżający historię powstania, działalność, osiągnięcia i zasłużonych członków.


(szerokość: 565 / wysokość: 376)


- Sześćdziesięcioletnia historia Stowarzyszenia w naszym mieście, to wiele różnego rodzaju wydarzeń, lata pracy, zaangażowania Koleżanek i Kolegów, którym przyświecała zawsze jedna idea: krzewienie nauki, techniki oraz propagowanie kultury i dobrych obyczajów – mówił w swoim wystąpieniu Prezes KT SIMP Zbigniew Metanowski. - Pamiętając o najnowszej historii, chcemy równie mocno zwrócić uwagę na odleglejsze dzieje Stowarzyszenia, działającego w naszym mieście od roku 1958, w przekonaniu o potrzebie propagowania podstawowych zasad SIMP.


(szerokość: 565 / wysokość: 376)


(szerokość: 565 / wysokość: 376)


Multimedialna prezentacja uzupełniająca wypowiedź prezesa była obrazowym przypomnieniem licznych wydarzeń, spotkań, imprez okolicznościowych i towarzyskich. Uroczystości jubileuszowe są idealną okazją do podziękowań i nagrodzenia tych, którzy w znaczący sposób przysłużyli się rozwojowi organizacji. Nie zabrakło zatem momentu oficjalnych podziękowań. Wśród kilkudziesięciu wyróżnionych byli wieloletni, aktywni członkowie i osoby wspierające chojnowskie stowarzyszenie. Wręczono im dyplomy, medale i odznaczenia.

 

- W tym miejscu nie może zabraknąć podziękowania dla Osoby, dzięki której SIMP w Chojnowie ciągle się rozwija – mówił prezes Z. Metanowski. - W imieniu swoim oraz Koleżanek i Kolegów, chciałbym wyrazić uznanie dla inżyniera Włodzimierza Boczka, który swoim wieloletnim oddaniem dla pracy, imponującą wiedzą, kompetencją i pasją sprawia, że czujemy się zmotywowani do pracy na wysokim poziomie, ale w atmosferze wzajemnej współpracy i koleżeństwa. Wszystko to dzięki otwartości, cierpliwości i wyrozumiałości Kolegi Włodzimierza Boczka – Człowieka, któremu po prostu wiele zawdzięczamy.


(szerokość: 565 / wysokość: 376)


(szerokość: 565 / wysokość: 376)


Potem były gratulacje i życzenia od zaprzyjaźnionych instytucji, przedstawicieli władz powiatu, miasta i gminy.

 

- W imieniu władz samorządowych, mieszkańców Chojnowa i swoim własnym serdecznie gratuluję wspaniałego jubileuszu 60.lecia Koła Terenowego SIMP w Chojnowie – mówił burmistrz Jan Serkies. - Wyrażam ogromny podziw i szacunek dla długiej tradycji i wieloletniej działalność członków SIMP w naszym mieście. Organizacja skupiająca inżynierów i techników mechaników wszystkich specjalności jest jednostką rozwijającą myśl naukową i społeczno-gospodarczą, propagującą wiedzę zawodową oraz podnoszącą wydajność pracy i wytwórczość. Doceniając tworzenie nowoczesnej myśli technicznej, która służy rozwojowi nauki i techniki, dziękuję za dotychczasową działalność edukacyjną i społeczną, za aktywizację życia publicznego oraz promocję naszego miasta.


(szerokość: 565 / wysokość: 376)


Jubilaci odwdzięczyli się niezwykłym prezentem dla wszystkich swoich gości i osób, które za pośrednictwem naszej Gazety otrzymały zaproszenia na nie-codzienny koncert. Po części oficjalnej odbył się występ pt. „Znasz-li ten kraj?" w wykonaniu lirycznego tenora operowego Bogusława Bidzińskiego przy fortepianowym akompaniamencie Stanisława Deji. Bogusław Bidziński pierwsze kroki w karierze muzycznej stawiał w rodzinnym mieście – Chojnowie, następnie w Legnicy i Warszawie, gdzie studiował na Wydziale Wokalnym Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina. Artysta odnosi sukcesy jako solista na światowych scenach.


(szerokość: 565 / wysokość: 376)


Gdańszczanin Stanisław Deja, to absolwent Konserwatorium w Sankt Petersburgu. Laureat wielu konkursów pianistycznych. Koncertuje w Niemczech i Skandynawii, jest stałym gościem Fil-harmonii Monachijskiej.

 

W pierwszej części koncertu publiczność  mogła usłyszeć m.in. utwory Stanisława Moniuszki, Fryderyka Chopina czy Piotra Czajkowskiego, w drugiej natomiast brylowały pieśni i arie włoskie. Miłą niespodzianką był występ córki solisty Opery Zuryskiej, który wzbudził zachwyt słuchaczy.


(szerokość: 565 / wysokość: 376)


Muzyka klasyczna i operowa łączy w sobie głębię ekspresji z doskonałością instrumentacyjną, która urzekła wszystkich zgromadzonych gości i była wspaniałym dopełnieniem jubileuszu.



eg; kb
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama