Muzeum Regionalne zaprasza do wspólnej zabawy, nauki oraz zwiedzania podczas Nocy Muzeów 2018! - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyMuzeum Regionalne zaprasza do wspólnej zabawy, nauki oraz zwiedzania podczas Nocy Muzeów 2018!Każdego roku podczas obchodów Nocy Muzeów gościmy artystów w strojach nawiązujących do ważnych wydarzeń z przeszłości. Nasze muzeum odwiedzili już husyci, wikingowie, a nawet sam książę Mieszko ze swoją drużyną. Tym razem u bram chojnowskiego zamku staną wojska rodem z wojny trzydziestoletniej (1618-1648).

Zwiedzający będą zatem mogli przyjrzeć się strojom oraz broni nawiązującym do tych z XVII w. To jednak nie koniec atrakcji.

W muzealnym ogrodzie staną trzy stanowiska prezentujące dawne rzemiosło. Każdy będzie mógł spróbować własnych sił w powroźnictwie, wikliniarstwie oraz czerpaniu papieru.

Nie zabraknie również konkursu krzyżówkowego z ciekawymi nagrodami - tym razem przydatna okaże się wiedza z czasów odzyskiwania przez Polskę niepodległości.

Dopełnieniem tego wyjątkowego majowego wieczoru będzie koncert chóru Skoranta.

 

Muzeum będzie udostępnione zwiedzającym

 

od godz. 18 do 24,

Baszta Tkaczy

od godz.  18 do 22.

 

Do zobaczenia w Muzeum Regionalnym!

 

18 maja 2018r.

godz. 18-24

 

Atrakcje:

* Pokazy historyczne

* Warsztaty dawnego rzemiosła

* Rodzinne rozwiązywanie krzyżówki

    - "100 LAT NIEPODLEGŁEJ!"

* Koncert chóru Skoranta

* Pokazy filmów Muzeum UtraconegoNapisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama