Budżet Obywatelski 2018 - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyBudżet Obywatelski 2018Zakończyło się głosowanie na budżet obywatelski 2018, które trwało od 9 kwietnia do 7 maja. Mieszkańcy miasta mogli oddać tylko 1 głos na 1 wybrany projekt. Głos można było oddać przez Internet lub osobiście w Urzędzie Miejskim w Chojnowie.

Oddano 676 głosów ważnych. 660 osób zagłosowało przez Internet, 16 osób wrzuciło swój głos do urny w Urzędzie Miejskim, 13 głosów zostało unieważnionych (mieszkańcy niepełnoletni, zamieszkanie w Gminie Wiejskiej) .

 

Wyniki głosowania:

Strona północna:

Wygrany projekt: Rewitalizacja Amfiteatru w Parku Śródmiejskim - 214 głosów  (210 - głosów elektronicznych , 4 - głosy wrzucone do urny).


(szerokość: 750 / wysokość: 499)

 

Zestaw Street Workout - teren zielony w obrębie kw. ul. Kolejowej, Kościuszki, Witosa i Placu Dworcowego - 190 głosów (188 - głosów elektronicznych,

2 - głosy wrzucone do urny)

 

Strona południowa:

Wygrany projekt: Reaktywowanie miejsca rekreacyjnego w Parku Piastowskim na szczycie Wzgórza Chmielowego - 184 głosy (176 głosów elektronicznych, 8 głosów wrzuconych do urny).


(szerokość: 750 / wysokość: 499)

 

"Adrenalina Park" multifuncyjny Tor Eko - Pumptrack dla każdego Park Piastowski - 88 głosów (86 głosów elektronicznych, 2 głosy wrzucone do urny).

 

Rewitalizacja Amfiteatru w Parku Śródmiejskim

Pomysłodawca - Krystyna Czapska

Lokalizacja projektu: obszar istniejącego amfiteatru na terenie Parku Śródmiejskiego.

Cel projektu: Przywrócenie amfiteatrowi dawnej świetności i stworzenie atrakcyjnego miejsca spotkań kulturalnych dla mieszkańców Chojnowa.

Opis projektu: Renowacja istniejących ścian, naprawa schodów i nawierzchni na scenie. Zamontowanie ławek dla widzów. Doprowadzenie instalacji elektrycznej, zagospodarowanie terenu zielenią: krzewy i kwiaty.

Realizacja projektu sprawi, że w tym miejscu będzie można organizować kulturalne wydarzenia lokalne i imprezy cykliczne.

 

Reaktywowanie miejsca rekreacyjnego w Parku Piastowskim na szczycie Wzgórza Chmielowego

Pomysłodawca: Barbara Kułacz.

Lokalizacja projektu: Park Piastowski Wzgórze Chmielowe.

Cel projektu: Powrót do tradycji, integracja mieszkańców, rozwijanie kultury

i talentów, poprawa bezpieczeństwa dla mieszkańców, aktywizacja określonych grup mieszkańców, stowarzyszeń i zespołów.

Opis projektu: Realizacja projektu rozpoczyna się od wykonania projektu budowy. Następnie należy przygotować plac budowy i uporządkować te-ren, zdemontować urządzenia i odwodnić teren. Ułożyć płyty betonowe na pow. 100 m2, które będą służyły jako miejsce na tańce, pokazy i inne. Wykonać oświetlenie. W podejściu na wzgórze należy wykonać schody w postaci stopni drewnianych. W celu zachowania bezpieczeństwa wykonać ogrodzenie od strony skarpy i poręcze przy zejściu ze wzgórza. Kolejnym etapem będzie renowacja sceny, zakup i montaż niezbędnych urządzeń: ławki i kosze na śmieci.

 

Projekty muszą teraz przejść procedury formalne, na ich realizację musimy zatem nieco poczekać.Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama